Selén: Poznáte jeho účinky nielen na vlasy?

Selén a zinok sú látky, ktoré naše telo potrebuje pre svoje normálne fungovanie. Keďže selén tiež prispieva k normálnemu stavu vlasov, pridáva sa aj do prírodných výživových doplnkov. Viete, čo všetko vám môže ponúknuť?

selen na vlasy

Selén je jednou zo základných živín, ktoré telo potrebuje na zachovanie životných funkcií, ale nedokáže si ich samo vyrobiť. Z tohto dôvodu je dôležité dopĺňať ho z našej každodennej stravy aj vo forme voľnopredajných doplnkov, ktoré nájdete napríklad na internete a v lekárňach.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je selén?

Selén patrí medzi polokovy. Je zaujímavé, že väčšina jeho zlúčenín je toxická. Aj napriek tomu ho musíme pravidelne prijímať, pretože bez jeho pomoci by naše telo nemohlo správne fungovať.

Nedostatok selénu môže mať negatívny vplyv na stav kardiovaskulárneho systému. Je dôležitý aj pre správny vývoj plodu počas tehotenstva a v mnohých ďalších situáciách, takže by ste ho rozhodne nemali ignorovať a mali by ste sa tiež uistiť, že ho máte toľko, koľko potrebujete na udržanie svojej krásy a zdravia.

Najlepšie účinky selénu

Selén je antioxidant, čo znamená, že podporuje telo v boji proti voľným radikálom, ktoré môžu mať negatívny vplyv na naše celkové zdravie a kondíciu.

Môže nám tiež ponúknuť:

  • Zníženie rizika niektorých typov rakoviny (pľúc, čreva, prsníka…)
  • Podporu kardiovaskulárneho systému
  • Podporu kognitívnych funkcií aj vo vyššom veku
  • Podporu zdravia štítnej žľazy
  • Normálnu funkciu imunitného systému
  • Zníženie príznakov astmy

Ako teda vidíte, selén vám môže pomôcť dožiť sa zdravého veku.

selen účinky užívánie

Selén na vlasy

Selén však môže podporiť aj krásu vašich vlasov a normálny stav pokožky hlavy. Jeho príjem môže napríklad znížiť výskyt lupín, čo je pomerne častý estetický problém u mužov aj žien.

Môže tiež stimulovať činnosť vlasových folikulov, takže môže prispieť k rýchlejšiemu rastu silnejších a zdravších vlasov. Podporuje tiež normálnu tvorbu hormónov štítnej žľazy, ktoré ovplyvňujú mnohé telesné procesy vrátane rastu vlasov (Preto majú ženy s nadmernou činnosťou štítnej žľazy často naozaj dlhé vlasy.) Ako sme už spomenuli, selén je tiež jedným z antioxidantov, ktoré chránia bunky pred predčasným poškodením a starnutím, takže vaše kadere by mali byť dlhodobo v dobrej kondícii.

Ako ho užívať?

Samozrejme, mnohé ženy sa uspokoja s kombináciou selénu a zinku, ktorú sme spomenuli vyššie. Ak však chcete, aby boli výsledky ich používania o niečo istejšie, nezabúdajte na bylinky a ďalšie látky, ktoré sú dôležité pre podporu rastu vlasov aj pre udržanie ich dobrej kvality.

Dobrou možnosťou je užívať prírodné doplnky stravy so selénom, ktoré obsahujú aj látky podporujúce krásu pokožky a nechtov. Dá sa teda povedať, že môžu prispieť k zdravšiemu celkovému vzhľadu.

Medzi zložky, ktoré by nemali chýbať v dobrom výživovom doplnku na vlasy, patria:

A mnoho ďalších, vrátane MSM, kolagénu a podobne.

V neposlednom rade nepodceňujte význam správnej starostlivosti o vlasy. Tá by mala zahŕňať používanie prírodných šampónov a kondicionérov, pravidelnú aplikáciu výživných masiek a zastrihávanie poškodených končekov, ktoré môžu narušiť celkový dojem z inak bezchybného účesu.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *