Zázračná látka pre vaše vlasy? Methionín

Kto chce udržiavať svoje vlasy čo najdlhšie vitálne a krásne, musí sa zamerať na to, aby mal v strave dostatočné množstvo živín. Okrem vitamínov a minerálnych látok to vyžaduje aj aminokyseliny, ktoré sú základnými kameňmi bielkovín. Medzi ne sa radí aj L-metionín (Metionín). Viete, čo je zač?

metionín

 

Je potrebné sa s touto informáciou konečne zmieriť. Aby boli vaše vlasy krásne, silné, lesklé a ku všetkému vám dobre rástli, musíte je podporiť zodpovedajúce výživou. V preklade to znamená, že by ste si mali (každodenne) dopriavať hojnú porciu ovocia, zeleniny a kvalitných bielkovín. Nie každému ale táto skladba jedálnička chutí.

Keď už ste vyskúšali všetko a aj napriek tomu máte pocit, že nič na vaše vlasy nefungovalo tak, ako má, je na čase začať premýšľať, že siahnete po doplnkoch stravy, ktoré v sebe obsahujú zdraviu prospešné látky, ktoré vám s touto úlohou pomôžu.

Jednou z nich je aj tajuplný L-metionín (Metionín). Viete, čo to znamená, keď ho nájdete v zložení?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je L-metionín?

L-metionín, alebo tiež metionín je aminokyselina, ktorá sa podieľa na stavbe bielkovín. Ako taká je teda zodpovedná za to, aby sa nám v tele tvorili bunky, alebo rovno celé orgány. Aj napriek tomu ho ale telo nedokáže vyrobiť samo. Preto mu ho musíme dodávať z externých zdrojov. (Z potravy, alebo výživových doplnkov.) Je ale dôležité to s jeho konzumáciou neprehnať, pretože môže mať na ľudské telo neblahé negatívne účinky.

V prirodzenej forme metionín nájdeme napríklad vo vajciach, rybách alebo v mäse, ktoré obsahuje vysoké množstvo aminokyselín.

L-metionín a jeho vplyv na telo i vlasy

Ako už sme sa zmienili vyššie, L-metionín má veľmi dobrý účinok na kvalitu vašich vlasov, kože i nechtov.

Vyskúšať by ste ho mali v prípade, že:

  • Trpíte pomalým rastom vlasov
  • Chcete rýchlo docieliť krásne (vypnuté) pleti
  • Chcete zabrániť vypadávaniu vlasov
  • Lámu sa vám nechty

Dôvod, prečo L-metionín tak dobre funguje spočíva v tom, že chráni vlasy, ale aj iné bunky tela pred poškodením a pred predčasným starnutím. Vzhľadom k tomu, že ide o bielkovinu, ktorá je zodpovedná za každú bunku v tele navyše dokáže podporiť zdravý rast vašich vlasov, nechtov i nových buniek kože. Po všetkých stránkach teda budete vyzerať mladšie a v hrebeni vám bude zostávať čím ďalej tým menej vypadaných vlasov.

Záver

Ak vás okrem problémov s vypadávaním a rastom vlasov trápia aj problémy s nechtami a kožou, prípravky s L-metionínom by pre vás mohli byť veľmi dobrým riešením. Túto látku obsahujú napríklad kapsule Venira, Advance Renovix, Nutricius Perfect Hair new metionín, MedPharma vlasy, nechty, koža alebo Phyteneo Methionín komplex. Aby bol účinok L-metionínu na vaše vlasy čo najlepšie, vyberajte si také prípravky, ktoré v sebe obsahujú aj vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E, MSM alebo extrakt z prasličky roľnej.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *