Vitamín C: Oživí vaše vlasy aj pleť

Väčšina ľudí si na vitamín C spomenie až vo chvíli, keď ich trápi nachladnutie, alebo chrípka. Spektrum jeho využitie je ale oveľa širší. Okrem toho, že je svätým grálom žien, ktoré chcú spomaliť známky starnutia v tvári má priaznivý vplyv na vaše vlasy. Viete, čo vie a ako ho čo najlepšie využiť?

Vitamín C

Každé malé dieťa vie, že keď ho prepadne nádcha, alebo kašeľ, má si zaliezť do postele, popíjať horúci čaj a k tomu sa dopovať vitamínom C. V posledných niekoľkých rokoch sa stal ale aj významným obľúbencom ľudí, ktorí chcú spomaliť vznik vrások. (S ďalšími účinnými látkami sa pridáva do masiek, sér i do krémov.) V takom prípade ale vždy vyberajte také prípravky, ktoré sú dobre chránené pred svetlom. (Vitamín C sa na ňom totiž celkom rýchlo rozpadá a výrobky potom nemôžu spĺňať deklarovaný účinok.)

Prečo by ste si ale mali dávať vitamín C aj na vlasy?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Základná charakteristika vitamínu C

Vitamín C je tak všestranná látka, že nad tým až niekedy zostáva rozum stáť. Okrem toho, že podporuje imunitu je veľmi silný antioxidant, ktorý chráni naše telo pred nežiaducimi vplyvmi stresu a životného prostredia. Je nevyhnutne dôležitý aj pre normálny stav kostí, kože a ciev. Veľmi dobre si rozumie aj s kolagénom (vlasy, pleť, kĺby …), ktorého účinky pomáha zosilňovať a udržať.

V bežnej strave nájdeme vitamín C v paprike, pomarančoch, malinách, špenátu alebo v paradajkách. Čo sa týka zvýšeného príjmu vitamínu C, neexistujú informácie o tom, že by mohol u človeka spôsobiť predávkovanie. Jednoducho sa celý nevstrebe. Na druhú stranu, niektorí citlivejší jedinci môžu na túto skutočnosť reagovať zažívacími ťažkosťami.

Vplyv vitamínu C na rast a vitalitu vlasov

Aby vaše vlasy mohli rásť a nezačali vám padať, potrebujú dobrú ochranu proti smogu, UV žiareniu a v neposlednom rade tiež pred stresom. V takomto prípade neexistuje nič lepšie, než siahnuť po vlasových prípravkoch (alebo výživových doplnkoch) s obsahom vitamínu C.

Vitamíny na vlasy

Vitamín C ale pomáha vlasom aj inde. Už spomínaný kolagén (ktorý je dôležitý hlavne pre kožu a kĺby) urobí hotové zázraky aj s vašimi mdlými a lámavými vlasmi. Okrem pevnosti a odolnosti im dá do výbavy aj väčšiu pružnosť, takže toho oveľa viac vydrží. Vitamín C tiež podporuje lepšie vstrebávanie železa, ktoré je taktiež veľmi dôležité pre krajší vzhľad vlasov. Rozhodne sa preto oplatí sa po výživových doplnkoch s obsahom vitamínu C urýchlene pozrieť.

Ako s týmito informáciami správne naložiť?
Zdravé vlasy

Spôsobov, ako budete na túto skutočnosť reagovať existuje viac. Kým jedni si o prospešnosti vitamínu C na vlasy a pleť radi prečítajú a ďalej sa nebudú o nič pokúšať, druhí hneď vyrazí do najbližšej lekárne, v ktorej si kúpia nejaký osvedčený výživový doplnok.

Aby mohli vaše kadere ťažiť z vitamínu C čo najviac, doprajte im prípravky:

  • Venira (vitamín C, meď, kolagén, biotín, vitamín A …)
  • DIAS BEAUTY (selén, biotín, meď, zinok, vitamín E …)
  • Liftea Colagenova Hyaluronic+ (vitamín C, kolagén, kyselina hyaluronová …)
  • Plantur 39 kapsle (Vitamín C, vitamíny skupiny B, selén, zinok …)
  • MedPharma Vlasy, kůže, nehty (Vitamín C, zinok, železo, kremík, kolagén …)
  • Rosen Colagen Complex (vitamín C, kolagén)

Aké prípravky na vlasy s vitamínom C používate vy?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *