Rýchlejší rast vlasov? Toto na neho pomáha

Nie každý dokáže trpezlivo čakať na to, až mu narastú krásne dlhé a husté vlasy. Okrem toho, že si ich ničíme nevhodnou starostlivosťou môžeme trpieť aj tým, že sa nám rast vlasov zastaví ďaleko nad požadovanou dĺžkou. Ide o niečo, s čím je potrebné sa zmieriť, alebo môžete rastu vlasov nejako pomôcť?

rast vlasov

Väčšina žien, ktoré túžia po dlhých vlasoch, tento problém dobre pozná. Hoci chcú dosiahnuť vlasov s dĺžkou po pas, ich rast sa zakaždým zastaví niekde pri prsiach, či u ramien. Niet preto divu, že si kladú otázku, či im vlasy nerastú kvôli genetike, zlé starostlivosť alebo nevhodnému životnému štýlu.

Aj napriek tomu, že bolo ešte nedávno moderné dávať do krémov a šampónov synteticky vyrobené látky, začali sme sa vracať k znalostiam našich predkov. Preto sa dnes môžeme s arganovým olejom stretnúť v (takmer každom druhom) kozmetickom výrobku.

Je možné rast vlasov nejako podporiť, aby boli schopné prekonať svoju obvyklú dĺžku? A ide tento proces nejako urýchliť? Na to si skúsime odpovedať v niekoľkých nasledujúcich odsekoch.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako urýchliť rast vlasov – čo pomáha?

Všetci vieme, že rast vlasov za mesiac vám dá maximálne 1-2 cm navyše. Všetko ale závisí na mnohých rôznych faktoroch. Inak rastú vlasy u mužov a u žien. Veľkú úlohu v tom ale hrá aj váš vek, typ vlasov a v neposlednom rade aj váš aktuálny (ale aj dlhodobý) zdravotný stav.

Podpora rastu vlasov

Málokto to vie, ale rast vlasov má rôzne fázy, z ktorých niektoré trvajú aj niekoľko rokov. (Najkratšia je tá prostredný, počas ktorej vlas prestane rásť.) Týmto štádiám hovoríme anagen (obdobie rastu, ktoré trvá 2-8 rokov), katagen (vlasy prestanú rásť, táto fáza trvá 4-6 týždňov) a telogén (vlas vypadáva po 2 -3 mesiacoch po dosiahnutí konca katagenu). Všetko teda závisí na procesoch, ktoré nedokážeme zatiaľ úplne ovládať. Podľa niektorých štúdií ale môžu existovať spôsoby, ktoré môžu fáze anagenu o nejaký čas predĺžiť. (Prípadne také, ktoré aktivujú vlasy k rýchlejšiemu rastu.)

Všeobecne sa pre dlhšiu dobu aktívneho vlasového rastu odporúča:
Vitamíny na rast vlasov

Ako vidíte, drvivú väčšinu týchto rád zvládnete využiť aj v domácich podmienkach. Aby ste sa ale stretli s vytúženým úspechom, je potrebné, aby ste k celej akcii pristupovali už od začiatku správne.

Prípravky (tablety) a vitamíny pre rýchlejší rast vlasov
přípravky na růst vlasů

Väčšine ľudí sa nepozdáva predstava, že by mali rast svojich vlasov podporiť prášky. Nemohli by byť ale ďalej od pravdy. Drvivá väčšina prípravkov na podporu rastu vlasov funguje na báze prírodného zloženia. Namiesto škodlivé chémia ich prostredníctvom telu dodáte bylinné extrakty, vitamíny a minerálne látky, ktoré sa podporujú navzájom. (A ktoré pre vás nemusí byť jednoduché získať z bežnej stravy.)

Medzi najobľúbenejšie doplnky stravy na podporu rastu vlasov v súčasnej dobe patrí:

 • Venira, komplexná starostlivosť o vlasy, nechty a pleť (MSM, praslička, selén, zinok, meď …)
 • GS Eladen Premium (Metionín, biotín, olej zo svetlica, vitamín A …)
 • Revitalon Forte (Biotin, meď, vitamín B6, pivovarské kvasnice …)
 • Vlasové hnojivo (Biotín, zinok, vitamín B5 …)
 • Biosil (Biotín, zinok, kyselina pantoténová …)
 • Clinical Hair-Care (extrakt z pupalky, biotín, zinok …)
 • Plantur 39 kapsule (biotín, zinok, selén, vitamín E, vitamín B12 …)

šampón na rast vlasov Šampón na posilnenie rastu vlasov

Či už ste žena, alebo muž, môžete vyskúšať aj vlasové šampóny, ktoré dokážu podporiť prirodzený rast vlasov.

Veľa sa v tomto ohľade uvádzal:

 • Alpecin Coffein Shampoo (šampón pre mužov)
 • Alpecin Double Effect (šampón pre mužov)
 • Alpecin Hybrid Coffein Shampoo (šampón pre mužov)
 • BRAZIL KERATIN Regulate Anti hair loss (šampón pre ženy)
 • L’Oréal Paris Elseve Arginine ResistX3 (šampón pre ženy)
 • Milva šampon s chininem (šampón pre ženy)
 • Plantur 39 (šampón pre ženy)

Niektoré z týchto šampónov kúpite v lekárňach, alebo v kaderníckych salónoch. Rad z nich je ale voľne predajná aj po internete, alebo v bežných drogériách.

Záver

Najlepšia vec, ktorú môžete pre seba a svoje vlasy urobiť je tá, že si zadovážite niektorý z prírodných doplnkov stravy, ktorý vám dodá potrebné množstvo vitamínov a minerálnych látok. (Než sa to ale na vašich vlasoch prejaví, počítajte s kúrou na niekoľko týždňov až mesiacov.) Ďalej môžete rast podporiť vhodnou životosprávou a používaním šampónov, ktoré majú preukázateľný vplyv na rýchlejší rast vlasov.

Aký vitamínový doplnok, alebo šampón na podporu rastu vlasov najradšej používate vy?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon