Biotín na vlasy a pleť: Aké sú jeho účinky?

Biotín je látka, ktorá je veľmi obľúbená najmä u žien, ktoré chcú zvýšiť krásu svojich vlasov a pokožky. Sú to však všetky účinky, ktoré môže mať na naše telo? A s čím sa odporúča kombinovať, aby sme dosiahli čo najlepší účinok?

Biotín

Ženy sú zvyknuté starať sa o seba, preto trávia veľa času výberom správnej kozmetiky a ďalších produktov, ktoré im dodajú krásu a sebavedomie. Nemali by však zabúdať na dostatočnú vnútornú výživu, ktorá je jedným zo základných kameňov úspechu.

V ideálnom prípade by mal obsahovať dostatočné množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších látok, ktoré podporujú hydratáciu, pružnosť a mladosť tkaniva. Preto je také dôležité užívať biotín vnútorne.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je biotín?

Biotín má mnoho názvov. Je známy napríklad ako vitamín B7, vitamín H alebo faktor R. (Nezávisle na sebe ho opísalo viacero vedcov, preto sa nazýva toľkými názvami. Až neskôr sa zistilo, že ide o tú istú zložku). Biotín je dôležitý pre metabolizmus aminokyselín a mastných kyselín.

Nedostatok tohto vitamínu je veľmi zriedkavý. Aj napriek tomu môže byť jeho užívanie vo forme výživového doplnku dôležité.

Ako pôsobí na vlasy a pokožku?

Biotín je dôležitý pre tvorbu keratínu, ktorý je jednou zo zložiek vlasových vlákien. Nachádza sa aj v nechtoch a pokožke.

Ak máte nízky obsah biotínu, môže sa u vás objaviť:

Ak teda máte problémy s vypadávaním vlasov a chcete podporiť normálny vzhľad nechtov a pokožky, môže byť pre vás vhodná suplementácia biotínom. Majte však na pamäti, že najlepšie výsledky sa dosiahnu, ak sa kombinuje s ďalšími látkami v prípravku.

biotín na vlasy

Biotín v potravinách

Biotín sa nachádza najmä v potravinách živočíšneho pôvodu. Preto by ste sa mali uistiť, že vaša každodenná strava je čo najpestrejšia.

Biotín možno doplniť konzumáciou týchto potravín:

  • Kvasinky
  • Pečeň
  • Hovädzie mäso
  • Obličky
  • Vaječný žĺtok

Ak z nejakého dôvodu nechcete konzumovať tieto potraviny (čo môže byť prípad vegánov a vegetariánov), môžete siahnuť po obilninách, strukovinách, hubách, orechoch a sóji.

Užívanie a doplnky stravy s biotínom

Výhodou biotínu je jeho relatívne dobrá dostupnosť v potravinách. Napriek tomu, ak vás trápi stav vašej pokožky a vlasov, nie je na škodu vyskúšať dlhodobé užívanie prírodných doplnkov s obsahom biotínu a ďalších ošetrujúcich látok, ktoré môžu podporiť rast vlasov, zdravý vzhľad pokožky a pevnosť nechtov.

Najmä v zložení takéhoto výživového doplnku sa pozrite na obsah týchto látok:

A mnoho ďalších látok, ku ktorým sa uchyľujú ženy na celom svete. Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, nezabúdajte, že veľa závisí aj od kozmetiky, ktorú používate na každodennú starostlivosť.

Keďže mokré vlasy sú mimoriadne náchylné na poškodenie, vyberte si kvalitný prírodný šampón (kofeín, šťava z aloe vera, extrakt zo žihľavy, lopúch, konope…) s kondicionérom (panthenol, kofeín, kurkuma), ktorý vlasy jemne umyje a vyživí.

Ak sa navyše vzdáte nadmernej tepelnej úpravy, začnete pravidelne zastrihávať poškodené končeky a predĺžite intervaly umývania, čoskoro by sa to malo odraziť na kvalite vašich vlasov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *