Viete, ako na správne umývanie vlasov?

Umývanie vlasov je súčasťou ľudskej hygieny. Problém spočíva v tom, že málokto z nás vie, akým spôsobom a ako často si vlasy umývať, aby boli krásne a zdravé. Či už preferujete umývanie vlasov v predklone, alebo počas sprchovania/kúpania, čítajte ďalej, ako na to!

umývánie vlasov

Ľudská pokožka produkuje maz, ktorý ju chráni pred vonkajšími vplyvmi a bráni ju pred stratou vlhkosti. Lenže, ak je ho veľa, môže spôsobovať upchávanie pórov. Navyše, keď hovoríme o maze vo vlasoch, celkom skoro sa dostaneme k problémom s mastnými a zľahnutými prameňmi, ktoré v okolí vyvolávajú dojem, že ich majiteľ je dosť nedôsledný neporiadnik.

Z toho dôvodu si musíme pravidelne umývať vlasy. Keď to ale budeme so svojou starostlivosťou preháňať, produkcia mazu sa môže ešte zrýchliť. Vyzerá to teda ako nikdy nekončiaci kolobeh.

Ako to teda robiť správne, aby boli vlasy stále pekné a vyzerali zdravo?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Najčastejšie chyby pri umývaní vlasov

Pri umývaní vlasov sa mnohokrát dopúšťame celého radu chýb, ktoré majú negatívne dopady na to, ako vlasy vyzerajú a ako dlho vydržia vyzerať pekne. V prvom rade, najväčšiu úlohu zohráva správny výber šampónu. Pokiaľ siahnete po takom, ktorý nie je určený pre váš typ vlasov, môžete sa stretávať so svrbením, s nadmernou produkciou lupín či s rýchlejším mastením.

Tiež robíme chybu v tom, že:

  • Si šampónujeme aj dĺžky vlasov, ktoré nebývajú mastné (je teda oveľa vhodnejšie našampónovať vlasy pri hlave a nechať šampón, nech stečie dole spolu s vodou)
  • Sme pri umývaní príliš agresívni (šampón sa pení prstami a dlaňami, nie škrabaním)
  • Vlasy šampónujeme dvakrát (raz to bohato stačí)
  • Aplikujeme kondicionér až k hlave (patrí na končeky a do dĺžok)
  • Kondicionér umývame teplou vodou (ideálna je studená)
  • Drhneme vlasy uterákom (chyba, chyba, chyba)

ako si správne umývať vlasy

Ako si správne umývať vlasy?

Pokiaľ máte vaňu, môže vás to zvádzať k tomu, že si do nej pri umývaní vlasov ľahnete. Čo nie je žiaduce, pretože vo vani pláva všetka špina, ktorá sa navyše môže zmiešať s ďalšími umývacími prostriedkami, ktoré nie sú vhodné pre kontakt s vlasmi. Z toho dôvodu je umývanie vlasov v predklone alebo pri sprchovaní lepšou voľbou.

Tiež si nikdy neaplikujeme šampón na suché vlasy. Vždy je potrebné ich najprv naozaj dobre namočiť. Šampón vmasírujte do pokožky hlavy a do dĺžok ho nechajte spláchnuť spolu s vodou. To by malo na ich očistenie bohato stačiť. (Samozrejme, výnimku predstavuje situácia, kedy máte vo vlasoch veľa stylingových prípravkov.) Voda by tiež nemala byť úplne horúca.

Ako často si umývať vlasy?

Umývanie vlasov každý deň nemusí prospievať ich vzhľadu ani kondícii. A to aj v prípade, že sú veľmi mastné. Možno sa pýtate, aká je v tom logika.

Ako často si umývať vlasy?

Myslite na to, že telo produkuje maz ako formu ochrany. Pokiaľ mu ho pravidelne beriete, telo na to môže reagovať jeho zvýšenou produkciou. Je preto oveľa lepšie nechať vlasy naozaj veľmi zmastiť. Pokojne aj niekoľko dní po sebe. (Preto si vyberte dni, kedy viete, že nikam nejdete.) Po niekoľkých dňoch si vlasy umyte. Možno budete prekvapení tým, že interval medzi ďalším umývaním sa znateľne predĺži. Bez toho, aby vlasy vyzerali škaredo.

Pre túto metódu hovorí aj naša osobná skúsenosť, kedy sa nám postupom času podarilo v niektorých prípadoch znížiť nutnosť umývania vlasov na jedenkrát, maximálne dvakrát za týždeň. Bez nutnosti používať suchý šampón.

Aké používať šampóny?

Šampóny si vyberajte podľa svojho typu vlasov. Ak majú nejaké špecifické potreby, investujte do drahších kaderníckych radov, ktoré sú v predaji buď na internete, alebo v kaderníckych salónoch. (Výhodou tohto variantu je to, že kaderník vám odporučí produkty, ktoré vám budú sedieť priamo na mieru.)

Umývanie vlasov len vodou

 

Umývanie vlasov len vodou?

Ako sa rozmáha trend ekológie, niektorí ľudia nedajú dopustiť na umývanie vlasov iba vodou. Je ale tento typ umývania vlasov vhodný pre všetkých?

V ideálnom prípade bude táto metóda vyhovovať ženám, ktoré majú kučeravé a veľmi silné vlasy, ktoré sú náchylné na vysušovanie. Aj tak by sa ale mali po umytí teplou (nie vriacou) vodou používať ešte masky a kondicionéry. Umývanie vlasov iba vodou by sa navyše malo kombinovať s umývaním vlasov šampónom v iné dni.

Keďže vonkajšia starostlivosť o vlasy nie je všetko, skúste dlhodobé užívanie doplnkov stravy na vlasy s vitamínmi a bylinkami.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *