Spoločenské účesy pre ženy: Top 5 účesov pre špeciálne udalosti

Mnohé ženy si v dnešnej dobe nedávajú veľmi záležať na úprave vlasov. Minimálne v porovnaní s našimi babičkami, ktoré si vedeli vytvoriť aspoň jeden spoločenský účes, ktorý bol vhodný ako do práce, tak na špeciálne príležitosti. Chcete vedieť, ako sa učesať? V tom prípade prijmite inšpiráciu na najlepšie spoločenské účesy na rok 2021.

spoločenské účesy

 

Mimo epidémiu koronaviru sa v priebehu roka zúčastňujeme mnohých spoločenských akcií rôznej dôležitosti. Niekedy ide o komorné oslavy v rodinnom kruhu. Inokedy si treba obliecť si slávnostné oblečenie a vyraziť do spoločnosti.

Skoro žiadna žena si ale nevie poriadne učesať svoje vlasy. Mnohé sa spoliehajú na um kaderníčky, iné sa pokúšajú o úpravu aj napriek svojej menšej schopnosti svojpomocne. V ani jednom prípade to nemusí dopadnúť práve dvakrát valne. (Treba kvôli tomu, že sa vám česanie znova nepodarí alebo kvôli tomu, že kaderníčka zamrzla so štýlom svojich účesov v roku 2000.)

S trochou cviku ale zvládne jednoduchý spoločenský účes takmer každá žena.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Kedy je vhodný spoločenský účes?

Spoločenské účesy sa dajú nosiť pri mnohých príležitostiach. Stačí si iba vybrať.

Špeciálny účes je možné nosiť:

  • Do práce
  • Na svadby
  • Do divadla
  • Na narodeniny
  • Na rande
  • Na pracovné pohovory (aj keď, tu to chce skôr niečo menej nápadné)
  • Na plesy

Niektoré ženy sa s upravenými vlasmi cítiť dobre aj počas všedných dní. Pokiaľ sa napríklad naučíte francúzsky vrkoč, alebo baletný drdol, je možné ho nosiť prakticky kamkoľvek. Aj do telocvične.

spoločenské účesy pre ženy

5 najlepších spoločenských účesov

Pre krátke vlasy

Grécka bohyňa účes grécka bohyňa

Tento účes je tak jednoduchý, že ho zvládne aj úplná začiatočníčka. Navyše je hotový za niekoľko minút, takže ho stihnete aj pred cestou na rokovaní alebo pred presunom do práce. Jediné, čo budete potrebovať je hrebeň, lak na vlasy, niekoľko pinetiek a elastická čelenka do vlasov.

Čelenku si nasaďte na hlavu ako klobúk, takže bude na prvý pohľad vidieť. Vlasy, ktoré máte dole začnite obtáčať a zachytávať okolo elastickej gumy. V prípade potreby ich zaistite pinetkami a nakoniec ich zafixujte lakom.

 

 

Zatočený vrkoč
zatočený vrkoč

Toto určite poznáte. Vlasy si vzadu zopnete do gumičky. Takto vzniknutý vrkoč otočíte buď dovnútra alebo von a pretiahnete ho vlasy nad gumičkou. Vďaka tomu vám vznikne jednoduchý, ale veľmi elegantný uzol. Pokiaľ chcete, kratšie vlasy pozdĺž tváre môžete celkom ľahko navlniť.

Pre dlhé vlasy

účes na princeznú Na princeznú

Ak máte dlhšie a zdravé vlasy, môžete si ich nechať rozpustené. Z prednej časti hlavy si ale sčešte vlasy dozadu a urobte si vyššie posadený cop. Ten potom ozdobte pekne uviazanou mašľou. Tento účes oveľa lepšie vynikne, keď si stihnete rozpustenú časť vlasov navlniť.

 

 

Vysoký cop s príčeskom
cop s príčeskom účes

Čo sa budeme rozprávať. Máloktorá žena dostala do vienka naozaj dlhé a husté vlasy. Pri špeciálnych príležitostiach je teda prípustné použiť príčesky. Neberte si ale na pomoc akýkoľvek príčesok, ktorý vám padne do ruky. Svojou farbou by mal zodpovedať farbe vašich vlasov. Tiež by malo ísť o prirodzene vyzerajúce umelé pramene. Postup je opäť veľmi jednoduchý. Urobte si veľmi vysoko posadený cop a nechajte z neho vyčnievať jeden prameň. Na cop si nasaďte príčesok a okolo gumičky omotajte uvoľnený prameň, ktorý skryje gumičku aj prechod. Poletujúce vlásky uhladíte hrebeňom, ktorý prestriekate trochou laku na vlasy. Tiež môžete umelé pramene trochu navlniť, vďaka čomu budú vyzerať o niečo prirodzenejšie.

 

čelenka účesy V hlavnej úlohe čelenka

Pokiaľ máte naozaj málo času, stavte na elegantné doplnky, ktoré vám dosť uľahčia život. Veľmi šik sú objemné čelenky zdobené látkou, ktoré môžu mať uprostred uzol alebo prekríženie. V takom prípade stačí, aby boli vlasy zastrihnuté, dobre zafarbené a učesané a môžete hneď odísť.

 

Aby boli vaše vlasy zdravé a krásne, okrem správnej starostlivosti im dodávajte dostatok živín. Optimálnu kombináciu pre ich krásu ponúkajú doplnky stravy s obsahom vitamínov a byliniek.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *