Tipy na 4 krásne účesy s vrkôčiky

V amerických filmoch často vídame postavy, ktoré si nechávajú upliesť afro vrkôčiky. Ktoré sú pre nich prakticky jedinou cestou, ktorá im umožňuje získať kontrolu nad nepoddajnými vlasmi. U nás má podobnú genetickú výbavu len málokto. To ale neznamená, že nemôžete nosenie rasta vrkôčikov, alebo ďalších ich typov, vyskúšať.

účesy s vrkôčiky

Copy nosí čas od času každá žena. Niekedy je dokonca na sebe preferujú aj muži. Zvlášť tí, ktorí sa hlásia k niektorej zo subkultúr. Alebo majú proste len odlišný pohľad na to, čo im pristane. A nie je na tom nič zlé. Rôzne druhy vrkočov toho o nás dovedú veľa napovedať.

Tiež nám napomáhajú vlasy trochu upraviť. Čo sa hodí. Trebárs v dňoch, kedy došlo k ich preležaniu. Takže neprirodzene trčí na stranu a nejde s nimi pohnúť. Copy nám tiež pomáhajú bojovať proti horúčave, počas ktorého nám nevetrá oblasť za krkom. Tá sa potom potí a lepí sa na ňu pramene. A to môže byť v tropických teplotách dosť nepríjemné.

Keďže sme si dobre vedomí toho, že každému vyhovuje niečo iné, ponúkame vám pár tipov na pletenie vrkočov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako si upliesť vrkôčiky?

V ideálnom prípade si neskúšajte upliesť copy vo chvíli, keď nutne potrebujete niekam odísť. A nikdy predtým ste sa o výrobu vrkôčikov nepokúšali. To je veľmi traskavá kombinácia. Pretože niekomu, kto neovláda techniku, môže ich pletenie dosť trvať. Výsledok potom taky zvyčajne za veľa nestojí. Takže, je oveľa lepšie si postup poriadne nacvičiť. Tiež majte po ruke pinetky, gumičky a hrebeň. Vlasy by mali byť čerstvo umyté.

Správna starostlivosť o vrkôčiky

Veľa záleží, či vrkôčiky budete mať na hlave permanentne, alebo si ich večer zložíte. Permanentný druhy vrkôčikov, medzi ktoré radíme afro, alebo rasta, môžu vyžadovať menej časté umývanie. Inak hrozí, že sa vám rozpletú. Tiež musíte dbať na to, aby nedochádzalo k ich mechanickému poškodeniu, ktoré by mohlo negatívne ovplyvniť ich životnosť. Tiež sa neodporúča nosiť permanentný vrkôčiky niekoľko mesiacov. Pre vlasy to totiž predstavuje záťaž.

TOP 4 účesy s vrkôčiky

rasta vrkôčiky Rasta vrkôčiky

Rasta vrkôčiky sa robia tak, že sa na vaše prírodné vlasy nalepte ďalší materiál. Typicky ide napríklad o vlnu, chemlon alebo kanekalon. Okrem toho, že môžete vlasom dodať zaujímavej farby (modrá, červená, zelená, ružová …) je tým aj dosť predĺžite na dĺžke.

Keďže je technika napletení rasta vrkôčikov pomerne dosť náročná, je veľmi pravdepodobné, že si ich nezvládnete urobiť samé. Existuje ale mnoho kaderníčok, ktoré sa na zapletanie rasta vrkôčikov priamo špecializujú. Preto skúste niektorú z nich osloviť. Rasta vrkôčiky potom môžete nosiť vo spletených základných copech, rozpustené alebo v drdolu.

 

Afro vrkôčiky
Afro vrkôčiky

Afro vrkôčiky sa od rasta vrkôčikov odlišujú tým, že sa na ne nemusí nič naplietať. Tiež často vedú až k pokožke hlavy, ktorú svojim precíznym spletením odhaľujú. Keďže veľa tesne priliehajú a je potrebné ich zapliesť po celej ploche hlavy, opäť potrebujete pomoc niekoho, kto sa na ne špecializuje. Navyše z nich nejde robiť žiadne komplikované účesy. Aj tak ale vyzerajú na niektorých typoch ľudí atraktívne.

 

holandskej vrkôčiky Holandske vrkôčiky

Holandske vrkôčiky sú iný názov pre boxerské vrkôčiky. Ak chcete, môžete si ich upliesť na stretnutie s priateľmi, alebo na športové tréning. A potom ich môžete zase v pokoji rozpustiť. Vlasy rozčešte a rozdeľte ich do cestičky uprostred. Vrkôčiky sa začínajú pliesť u cestičky. Prvá časť je rozdelená na tri pramene. Do nich nezabúdajte priberať pramene vlasov zo strán. Myslite ale na to, že sa vlasy pridávajú dole. (Teda, každý nový prameň.) Každý spoj musí byť pevne utiahnutý. Vrkôčik na konci hlavy môžete doplést do dĺžky, alebo ho môžete rovno zakončiť gumičkou.

 

Rybí vrkočrybie vrkoč

Rybie vrkoč vyzerá veľmi zložito. Ale v skutočnosti je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý. V závislosti na tom, kam chcete rybie vrkoč umiestniť (na bok, na obe strany, dozadu …) si rozdeľte vlasy. Keby sme mali hovoriť o vlasoch na boku, tak je rozdelíte na polku. Z jednej vonkajšej strany jednej polovice pretiahnite pramienok vlasov na druhú stranu. Neskôr z vonkajšej strany druhej polovice pretiahnite pramienok vlasov na druhú stranu.

Takto pokračujte dovtedy, kým nebudete mať pletenú a preťažené obe polovice vlasov. Že ste hotové spoznáte podľa toho, že môžete vrkoč zakončiť gumičkou.

Aby rybie vrkoč vyzeral trochu lepšie, môžete ho dvoma prstami trochu roztiahnuť do strán. Čo by mu malo pridať na objeme.

Aby ste mali dosť vlasov na pletenie vrkôčikov, zamerajte sa na správnu starostlivosť o vlasy. A nezabúdajte na kvalitnú výživu. Jej spestrením môžu byť doplnky stravy na vlasy, ktoré obsahujú i bylinky.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *