Ako by mala vyzerať správna výživa na vlasy?

Zdravé vlasy nevyžadujú len prvotriednu starostlivosť, ale aj správnu výživu. Je to s nimi totiž ako so stavbou domu. Ak nemáte dobré základy, ktoré nie sú vidieť, môžete stáť na hlave, ale nič poriadneho z toho nikdy nebude. Aká výživa pre vlasy je tá najlepšia?

výživa na vlasy

 

Výživa vlasov je hneď na prvom mieste. To, aké látky telu dodáme ovplyvňuje, ako rýchlo budú vlasy rásť, šedivieť, či budú padať alebo budú lámavé. Preto je v našom najlepšom záujme sa o seba pekne starať. Tento termín neznamená len to, že sa budete menej stresovať, ale tiež to, že si doprajete na vitamíny a živiny bohatý jedálny lístok.

Ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť bujnej štice vám ponúkneme nižšie.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Prírodné výživa vlasov

Najväčší porciu prospešných živín získavame každodenne zo stravy. Náš jedálniček má ale k tomu odporúčanému niekedy bohužiaľ veľmi ďaleko. Ak aj vy cítite, že by ten váš zniesol (aspoň malú) zmenu, začnite tým, že si miesto fast foodu a nezdravých pochutín budete častejšie dopriavať chudé mäso a veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Následne potom môžete pridať ešte bylinky na vlasy a doplnky stravy, ktoré vám dodajú extra porciu ďalších živín.

Čo by mala obsahovať výživa na vlasy?

V prvom rade by mala byť bohatá na vitamíny na vlasy, medzi ktoré radíme vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C a vitamín D. Veľa dôležité je vedieť, že niektoré z týchto látok majú pozitívny vplyv na vstrebávanie ďalších zložiek, z ktorých benefituje aj pleť s nechtami.

Čo by mala obsahovať výživa na vlasy
Reč je predovšetkým o vitamínu C, ktorý zlepšuje vstrebateľnosť železa (takže predídete vzniku anémie) a kolagénu, ktorý prepožičiava našim tkanivám pružnosť. Z ďalších látok, na ktoré by ste sa mali zamerať, by sme mohli menovať zinok, proteíny alebo vitamín E.

Potraviny pre zdravé a husté vlasy

Poznať vitamíny a živiny, ktoré môžu zlepšiť stav vašich vlasov je jednoznačne výhoda. Do tela je ale dostávame vo forme rôznych jedál. Viete, o ktoré sa zaujímať?

Skúsiť môžete:
Potraviny pre zdravé a husté vlasy

 • Vajcia
 • Bobuľovité ovocie
 • Špenát
 • Tučné morské ryby
 • Sladké zemiaky
 • Avokádo
 • Orechy a mandle
 • Semienka
 • Krevety
 • Fazuľa
 • Sóju
 • Mäso

Možno sa sami seba pýtate, prečo je pre nás tak dôležitý tuk, keď sa o ňom všade hovorí v súvislosti s obezitou a ďalšími (mnohokrát civilizačnými) chorobami. Samozrejme, tuk, ktorý sa používa na vyprážanie by sme mali konzumovať čo najmenej to ide. Oproti tomu, zdravé tuky (olivový, sezamový, ľanový olej …) sú dôležité pre správne vstrebávanie vitamínov, ktoré sa v nich rozpúšťa. (D, E, K, A).

Prírodné doplnky stravy

Nie každý človek má rád všetky potraviny a jedlá na svete. Zatiaľ čo jeden nemá rád huby, ďalšie sa vyhýba paradajkám, rybám, morským plodom alebo napríklad špenátu. Je preto celkom pochopiteľné, že nám môže niektorá z živín dlhodobo chýbať.

Prírodné doplnky stravy na vlasy

 

Nie je ale potrebné sa kvôli tomu nejako stresovať. Stačí stiahnuť po voľnopredajných doplnkoch stravy na prírodnej báze, ktoré obsahujú vitamíny, minerály či stopové prvky v kombinácii s bylinkami.

Ako je:

 • Žihľava dvojdomá
 • Praslička roľná

Hoci nejde o bylinku, pre vlasy, nechty a pokožku sú vhodné aj pivovarské kvasnice, ktoré sú bohatým zdrojom vitamínov B.

Vzhľadom na komplexnosť zloženie je určite dobré o nejakom tom prírodnom doplnku stravy pre podporu rastu vlasov začať aspoň premýšľať.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *