Top 5 účesov s ofinou pre ženy

Účesy s ofinou budú v roku 2021 veľká téma. Nie každá žena si ale môže ich nosenie bez problému dovoliť. Niektoré nemajú vhodný tvar vlasovej línie, kvôli ktorej sa vlasy neustále rozvetvujú do strán. Iné zase bojujú s riedkou ofinou, ktorá nevyzerá pri nosení dobre. Dá sa tento problém nejako obísť?

účesy s ofinou

Mikádo s ofinou je nehynúcu klasika, ktorá sa stále tešia zvýšenej obľube. Keď sa vlasy narovnajú, pôsobí elegantne a sofistikovane. Mierne zvlnené zase vyzerajú nedbalo a šibalsky. Čo sa hodí napríklad na večierky, alebo k príležitosti posedenie s priateľmi.

Ofina vám ale nemusí prinášať len radosť, ale taky kopu starostí. Nie pre všetky typy tváre je ofina ideálne. Tiež je tu už spomínaný problém s hustotou vlasov, či s nevhodne tvarovanou vlasovou líniou, ktorú nemôžeme ovplyvniť. V neposlednom rade, samotné domáce strihanie ofiny môže dopadnúť tak, že budete nosiť nasledujúcich niekoľko mesiacov radšej šiltovku, alebo klobúk.

Už vás ale nebudeme ďalej strašiť. Namiesto toho vám ponúkneme niekoľko dobrých riešení a pár tipov, pre aké účesy je obstaranie ofiny ako stvorené.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako ostrihať ofinu

Začneme tým, čo vás všetkých najviac zaujíma. Ako ostrihať ofinu, tak, aby výsledok nedopadol úplne tragicky? V prvom rade odborníci radia, aby sme sa do manipulácie s nožnicami nepúšťali unavené, alebo opité. (Prípadne s opicou.) Okrem toho, že v takýchto prípadoch nevenujeme svojmu konania tak veľkú pozornosť sa vystavujeme riziku, že zle odhadneme strih ofiny, ktorý nám potom nebude slušať.

ako ostrihať ofinu

Vezmite si plochý hrebeň a postavte si pred zrkadlo. Položte si ho na hlavu, priamo do miesta, kde sa začína zaguľacovať, a nájdite začiatok ofiny. Z tohto stredového miesta na hlave vytvorte trojuholník a vlasy z neho sčešte dopredu. Vezmite dva prsty, dajte medzi ne vlasmi a dôkladne zvážte, kde chcete svoju ofinu presne ostrihať. Keď už v tom máte jasno, prsty držte v požadovanej dĺžke. Vlasy by mali smerovať smerom nahor. Teraz strihajte. Ale nie rovno. Nožnice veďte mierne zo šikma a skôr len ozobávejte konca. Nakoniec ofinu dôkladne skontrolujte, upravte prípadné nedokonalosti a môžete ísť von.

5 najlepších účesov s ofinou

Keď už teraz viete, ako si máte svoju ofinu správne odstrihnúť, môžeme sa posunúť v tejto téme zas o kúsok ďalej. Konkrétne k účesom, ktoré budú s vašou novou ofinou vyzerať pekne.

Dlhé vlasy s ofinou dlhé vlasy s ofinou

Tento trend je prakticky nesmrteľný. Jeho základom sú rôzne dlhé vlasy, ktoré majú jednotnú dĺžku. Aby nevyzerali fádne a zvýraznili tvár nositeľky, mali by byť doplnené vhodne dlhou ofinou. Výhodou je, že vlasy môžete kedykoľvek zvlniť, alebo narovnať a budú vždy pôsobiť upravene.

 

Chlapčenský strih s ofinou Chlapčenský strih s ofinou

Tomuto štýlu sa v zahraničí přesdívá Pixie cut. Je ideálny pre ženy, ktoré sa neboja vyčnievať z davu a ukazovať okolie svoju krásnu tvár. Keďže sú vlasy naozaj veľmi krátke (takže nezakrývajú lícne kosti, ani bradu), aby sa ich majiteľka necítila príliš odhalená, mala by zvoliť štruktúrovanú zostrihané ofinu smerom k ušiam. Úplne rovná ofina nebude v tomto prípade robiť dobrotu.

 

Zlatá päťdesiate mikádo s ofinou

V päťdesiatych rokoch boli v móde vlasy po ramená, ktoré boli kefou vyfúkané do poriadneho objemu, ktorý bol zafixovaný štedrú vrstvou laku. Takýto účes si môžete dovoliť nosiť aj tento rok. Len mierne aktualizovaný. Vlasy budú vyzerať oveľa lepšie a načechraněji, keď si prevrátime pätku na druhú stranu než na ktorej ju nosíte normálne. Previs, ktorý vám vďaka tomu vznikne zostrihajte do postupne sa predlžujúce ofiny.

 

ridka ofina Rozpolená ofina

Ženy, ktoré rady vyčnievajú z radu a majú rady dlhé vlasy, môžu vyskúšať rozdelenú ofinu. Základom sú dlhšie vlasy s cestičkou uprostred hlavy, ktorá prechádza v stredne strihanou ofinu. (Ktorá by mala byť dlhšia než by ste si ju odstrihla v prípade, že by ste ju nosila v strede tváre. Strihajte pokojne až v dĺžke na hranici pusy.) Akonáhle máte skrátené, ofinu uprostred rozdeľte a stočte ju po oboch stranách tváre.

 

Rovná ofina s dlhším koncom kratke vlasy s ofinou

Posledným variantom je elegantný rovná ofina, ktorá má na oboch stranách vlasy trochu dlhšia ako je tomu uprostred. (Zatiaľ čo v stredu môže končiť tesne nad očami, na okraji môže smerovať až k ušiam.) Tento strih je ideálny ako pre krátke, tak pre dlhé vlasy. Krásne vyniká hlavne v prípade, že máte v obľube nosení vrkočov a copov.

Ak máte od prírody jemné a slabé vlasy, ktoré nie sú pre ofinu vhodné, môžete trochu švindlovat a zaobstarať si špeciálny ofinový príčesok, ktorý len nafarbíte tak, aby ladil s farbou vašej štice.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *