Účesy na pol cesty: Tipy na polodlhé strihy, ktoré si obľúbia muži aj ženy

Meriate každý centimeter vlasov a tešíte sa z toho, že vám pekne rastú? Ak začínate z krátkeho účesu, k tomu dlhému vás čaká ešte celkom dlhá cesta. Aj polodlhé vlasy ale môžu vyzerať upravene a pekne. Neveríte? Týchto 10 účesov z polodlhých vlasov vás dozaista presvedčí.

Polodlhé strihy

 

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

5 účesov z polodlhých vlasov pre mužov

Na hodného kluka polodlhé vlasy

Ak si veríte, môžete vyskúšať strih po vzore Ashtona Kutchera. Ten si jeden čas obľúbil vlasy v jednej dĺžke (mierne nad ramená), ktoré si rozdeľoval na cestičku uprostred. (Tá ale nebývala vždy úplne pravidelná.) Vlasy mával celkom rovné. Dával si však záležať na tom, aby boli dole podtočené nahor. Aby mu dlhšie vlasy neprekážali v tvári, neposedné pramene si dával za uši. Kto si trúfa na retro, ten si po vzore tohto herca môže nechať narásť kotlety.

polodlhý účes Na Thora

Herca Chrisa Hemswortha asi zrejme poznáte. Okrem toho, že zosobnil boha Thora si strihol jednu z hlavných úloh vo filme Rivali (v ktorom stvárnil pretekára Jamesa Hunta). Tento charizmatický fešák je často k videniu s polodlhými vlasmi mierne pod uši, ktoré nosia rozdelenej nepravidelnú cestičkou uprostred hlavy. Čo sa týka vlasov okolo tváre, tie má mierne skrátené. Okrem toho, že je to praktické mu to pomáha zjemniť črty v tvári.

Umelec polodlhé strihy

Ženy umelca milujú. Aspoň teda v prípade, že vyzerajú podobne, ako Johnny Depp. Ten si, podobne ako mnoho ďalších slávnych mužov, obľúbil vlasy rozdelené na cestičku uprostred. Oproti ostatným sa ale nebál kratšej dĺžky vlasov ani v prípade, že ich má prirodzene zvlnené. (Čím pádom sa mu ešte trochu skracujú a vyzerajú, ako by mali oveľa väčší objem.) Johnny sa navyše nezdráha experimentovať ani s farbami. Aby na seba upútal pozornosť, vyskúšal si efekt Ombré, kedy má spodnej časti vlasov svetlejšiu farbu než tá pri hlave.

polodlhý účes pre mužov Elegán

Kto by to bol povedal, že nezastaviteľný Neo z filmu Matrix, ktorého stvárnil herec Keanu Reeves, jedného dňa vsadí na elegantný vzhľad? Keanu nemá od prírody príliš husté vlasy, takže zvolil kratší strih, ktorý sa mu smerom ku krku mierne predlžuje do dĺžky. (Kvôli praktickosti má ale vlasy po stranách tváre skrátené.) Cestičku má, rovnako ako iní, uprostred hlavy. Je ale vidieť, že si dáva záležať na cik-cak efektu (kedy sa pramene prehadzujú z jednej strany na druhú.) K tomuto účesu pridajte ešte upravené fúzy, oblek a môžete vyraziť objavovať svet.

Na Toma Cruise stredný účes pre mužov

Zrejme neexistuje nikto, kto by nepoznal sérii filmov Mission Impossible, v ktorej zažiaril Tom Cruise. Tento idol ženských sŕdc sa neraz objavil s polodlhým účesom, ktorý mu siahal mierne pod uši. Aby mu dodal trochu objem, vlasy okolo tváre si nechal pozvoľna zostrihať. V tej najkratšej časti dokonca toľko, že mu boli schopné vyčariť očarujúce pätku. Tú môžete podporiť okrem fúkania aj tým, že si ju budete lakovať dostatočne silným sprejom na vlasy.

Zaujímavé polodlhé účesy vhodné pre ženy

Južanská kráska
polodlhý strih pre ženy

Chcete pôsobiť moderne, ale zároveň krehko? V tom prípade si vezmite za vzor účes speváčky a herečky Seleny Gomez. Táto južanská kráska zvolila štýlové mikádo, ktoré je v prednej časti hlavy trochu dlhšia. (S výnimkou niekoľkých kratších prameňov okolo tváre.) Aby boli vlasy po všetkých stránkach perfektné, nechala si ich vyžehliť a rozdelila si je striktný cestičkou uprostred. Ak vám príde, že by ste v takom strihu vyzerala prísne, mierne vyfúkajte končeky smerom dovnútra.)

polodlouhé vlasy pro ženy Zvlnené a šik

V prípade, že máte záujem o vzdušnejší účes, inšpirujte sa tým, ktorý nosí herečka Olivia Munn. Tá má vlasy po ramená, ktoré si natočila do voľných hollywoodskych vĺn. (Ktoré rozbila hustým hrebeňom.) Aby vlasom dodala v prednej časti na objeme, cestičku si posunula do strany a vlasy otočila na inú stranu, než je bežne nosí. (Vďaka tomuto fígľu docielite neuveriteľného zväčšenie. Je ale potrebné vlasy v tejto pozícii zafixovať tupírovaním a kvalitným lakom na vlasy.)

Minimalistka polodlhé vlasy

V súčasnej dobe je veľmi trendy minimalizmus. (A to nielen ten v obliekaní a v interiérovom dizajne.) Príkladom by vám mohla byť americká herečka Kate Mara, ktorá sa objavila napríklad v strhujúcom snímke Marťan. Aj ona podľahla farbenie v štýle Ombré (svetlé končeky a tmavé odrasty). Mikádo má navyše okolo tváre viditeľne dlhšia, než vzadu. Aby jej takto ostrihané vlasy nezavadzali, upravila si ich tak, že prečnievajúce pramene zaistila gumičkou a zvyšok vlasov nechala ležať tak, ako sú.

stredná účes pre ženy Dračica

Ak sa chcete pripojiť do klubu najkrajších žien sveta, inšpirujte sa účesom speváčky Jennifer Lopez. Hoci má svoje lokne od prírody husté, tentoraz si vybrala vlasy mierne nad ramená, ktoré si nechala skrátiť do jednej dĺžky. Pretože má Jennifer krásne karamelovú pleť, podčiarkla ju svetlými pramienky, ktoré jej pomáhajú ešte viac zjemniť tvár. Každopádne, ani tak jej vlasy nepôsobia nudne. Riadnu porciu sex-appealu im dodala tým, že je vyžehlila dohladka a rozdelila je starostlivo urobenú cestičkou.

účes mikádo Porcelánová bábika

Posledný inšpiratívne kráskou je herečka Emma Stone, ktorú poznáme ako očarujúce ryšavku s porcelánovou pleťou. Pretože má od prírody vlasy skôr jemné, volí ich dĺžku mierne nad ramená, ktorú dopĺňa o decentné zostrihanie okolo tváre. Okrem toho, že vďaka tomu môže nosiť pätku môže vlasy podľa chuti vlniť kulmou, čím dosiahne požadovaného objemu.

Aby vám vlasy rástli rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým, obstarajte si výživové doplnky, ktoré vám pomôžu zvládnuť aj tie najnáročnejšie obdobie. Ruku do ohňa môžete dať za kapsule Venira Kompletná starostlivosť o vlasy, nechty a pleť (L-metionín, L-tyrozín, kolagén, vitamín B6 …), MedPharma Vlasy, koža, nechty (Vitamín B1, vitamín B2, biotín, vitamín A … ) alebo za Advance Dermavit (vitamín C, vitamín E, zinok, kolagén …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *