10 šik účesov pre krátke vlasy, zn .: Pre dámy aj pánov

Než sa dopracujete k bujným a dlhým kaderiam, musíte niekde začať. Veľakrát to znamená nechať vlasy dorásť z tej najkratšej dĺžky. Nie je ale potrebné si zúfať. Pánske, ale aj dámske účesy z krátkych vlasov si určite zamilujete.

krátké vlasy

 

Trápi vás nadmerné vypadávanie vlasov? Prípadne, odfarbovala a fúkali ste si vlasy tak dlho, až sa úplne zničili? V tom prípade je najlepším riešením to, že sa necháte ostrihať a dáte vlasom príležitosť dorásť. Nie vždy je to ale jednoduché. Hlavne ženy môžu mať totiž pocit, že v krátkych vlasoch nepôsobí atraktívne a žensky.

Aby sme vám dokázali, že to nie je pravda, ukážeme vám 5 pánskych a 5 dámskych trendy účesov z krátkych vlasov, s ktorými z vás bude urobené hviezda.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

🙍‍♂️ TOP 5 účesov z krátkych vlasov pre mužov

Sympaťák účes krátke vlasy

Prvý štýl pánskeho účesu by sme charakterizovali ako sympaťák. (Prípadne aj ako kľuďas. Tento strih sa vyznačuje kratšími vlasmi po stranách hlavy a trochu dlhším stredom uprostred. Ani on ale nijako výrazne nepřečuhuje nad dĺžkou vlasov po stranách. Čo sa týka stylingu, môžete vyskúšať voľne ležiace vlasy. Veľmi trendy je ale aj gélovanie a lakovanie vlasov v stredu mierne nahor. Príkladom vám môže byť slávny herec Charlie Hunnam.

účes z krátkych vlasov Rebel

Ďalším typom účesu sú trochu dlhšie krátke vlasy, ktorými sa preslávil napríklad Ryan Reynolds. Tento účes má taktiež kratšie vlasy po stranách hlavy, ale uprostred je oveľa dlhšia. Vlasy preto môžete nosiť naježené nahor (keď je zafixujete lakom a gélom), alebo sčesané na jednu stranu. Pridajte úsmev s iskrou v oku a žiadna žena vám zaručene neodolá.

Drsňák účes pre mužov

Ak chcete byť za drsňáka, v tom prípade bežte v stopách filmového Jamesa Bonda, Daniela Craiga. Ten vsádza na nadčasovú klasiku, ktorou sú rovnako dlhé vlasy po celej hlave. Okrem toho, že je to praktické je to aj veľmi elegantné. Z nášho uhla pohľadu sa jedná o dobrý strih krátkych vlasov pre mužov, ktorí sú už skúsení a vedia, čo v živote chcú. (Prípadne, ktorí chcú niečo, čo nebude len pekné, ale tiež ľahko upraviteľné.)

účesy pre mužov Hrdina

Asi málo koho sa nedotkla sága o Nadaný čarodejníkovi, ktorý bol predurčený k zničeniu zla. Áno, týmto popisom narážame na Daniela Radcliffa v úlohe Harryho Pottera. Ten je notoricky známy svojím krátkym účesom, jazvou v tvare blesku a okuliarmi, ktoré si dnes pamätá celý svet. Ak teda chcete byť za hodného chlapca, ktorý to zakaždým nakoniec zachráni, určite si vyberte práve tento účes. (Pre väčšiu praktickosť si skráťte vlasy po stranách a tie dlhšie si češte na pätku.)

Svetová jednotka
krátke vlasy pre staršie

Chcete vsetkym ukázať, že máte sebavedomie, Vďaka ktorému dosiahnete čohokoľvek na svete? V tom prípade sa inšpirujte účesom legendárneho pretekára formuly 1, Nikiho Laudu. Ten Aj napriek tragickej automobilovej havárii nikdy nezanevrel na svo vzhlad. Vlasy rád nosil trochu dlhsie a prirodzene zvlnené.

🙍‍♀️ TOP 5 účesov z krátkych vlasov pre ženy

krátke účesy pre ženy Rebelka

Keď u krátkych dámskych účesov zmienime rebelku, všetky okamžite napadne speváčka PINK. Tá je známa pre svoje krátke platinovo blond vlasy, ktoré občas oživia nejakým tým ružovým prameňom. V súčasnej dobe ju najčastejšie vídame sa skrátenými vlasy po stranách hlavy a s divokým kohútom uprostred. (Tomuto štýlu sa tiež hovorí mohawk.) Máte na podobný účes odvahu?

Chameleon krátké účesy

Ženou, ktorá vie z krátkych vlasov dokonale ťažiť je modelka Cara Delevingnová. Aj keď sme ju vídali s dlhými kaderami, ktoré jej siahali takmer po prsia, jedného dňa sa rozhodla pre radikálny krok a vlasy si odfarbila na čokoládovo hnedú a zvolila roztopašného štýl „na chlapca“. (Kedy má vlasy všade rovnako dlhé, len jej prečnieva do čela kratšie ofina.) Asi na tom niečo bude, pretože tento účes dokázala vynosiť nielen k športovému oblečeniu, ale aj ku konzervatívnejším modelom.

krátké vlasy Diva

Nosenie krátkych vlasov sa nezľakla ani Audrey Hepburn. Okrem toho, že sa nakrátko nechala ostrihať vo filme Prázdniny v Ríme sa podobného kroku nebála ani vo svojom osobnom živote. Hlavným rysom jej účesu bola podtočené krátka ofina. Vlasy navyše nedosahovali ďalej, než (maximálne) k prvému krčnému stavcu. Aj keď môže tento strih krátkych vlasov pôsobiť ako retro, určite má svoje miesto v živote nejednej elegantné ženy.

Jednoduchá krátky účes

Krátke vlasy vie nosiť aj druhá hviezda filmov o Harrym Potterovi, Emma Watson. Tá sa taktiež jedného dňa rozhodla, že svoje dlhé a husté vlasy skráti do jednoduchého chlapčenského strihu. Oproti care Delevingne však dáva prednosť vlasom, ktoré sú na krku trochu dlhšia. Ofina je naopak jasne zostrihaná do strany. Dlhšie vlasy si Emma nechala aj okolo uší.

Experimentátorka krátky účes pre ženu

Kto sleduje aspoň občas speváčku Katy Perry, ten vie, že si každú chvíľu dopraje iný vzhľad účesu. Niekedy sú to zmeny naozaj radikálne. Trebárs, keď z krásnych dlhých vlasov prešla na blond strih na chlapca. Ak sa jej chcete podobať aj vy, zostrihajte si vlasy do niekoľkých úrovní (dole bude vždy tá najdlhšia). A to aj na hornej časti hlavy, ktorú potom zdvíhajte lakom a gélom hore. Zároveň nechajte časť vlasov, aby vám (ako malá ofina) rámovali tvár.

Ak chcete, aby vaše vlasy dokázali vyrásť aj z takto krátkych dĺžok, vyskúšajte niektorý z výživových doplnkov pre podporu rastu vlasov. Odporučiť by sme vám mohli Vlasové hnojivo (L-metionín, zinok, biotín …) alebo DonnaHAIR Forte (biotín, zinok, vitamín A …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *