Tajomný L-Tyrozín – čo všetko dokáže urobiť s vašimi vlasmi?

Nie ste zatiaľ odborníci na zložky prípravkov, ktoré sľubujú podporu rastu vašich vlasov? V tom prípade vás asi môže prekvapiť názov L-Tyrozín. Viete, čo od neho môžete čakať?

l-tyrozín

Každý, kto už je zo stavu svojich vlasov patrične zúfalý sa chytá každého povestného stebla, ktoré by mu mohlo pomôcť. Niekedy to ale znamená, že investujete peniaze do niečoho, čo vlastne (v lepšom prípade) nepotrebujete. Z neznalosti ale občas zavrhujete aj veci, ktoré vám môžu naopak pomôcť vo vašom boji za krajší a odolnejšie vlasy.

Dnes si preto povieme, čo je to L-Tyrozín a v čom presne ho nájdete.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je to L-Tyrozín?

Ako už názov tejto látky napovedá, jedná sa o jednu z aminokyselín. Okrem toho, že má vplyv na väzbu proteínov (nielen tých vo vlasoch), je nevyhnutne dôležitá aj pre správne fungovanie melanínu. (Pigmentu, ktorý dáva farbu našim očiam, vlasom a koži.) Z toho dôvodu je veľmi obľúbená vo farmaceutickom priemysle.

To ale nie je všetko, čo L-Tyrozín dokáže. Bolo preukázané, že jeho vnútorné
l-tyrosin v jídle užívanie môže ovplyvniť kvalitu vašej pozornosti a koncentrácie na učivo, alebo na prácu. Má priamu väzbu aj na dopamín, adrenalín a na hormóny produkované štítnou žľazou. (Z toho dôvodu môže reagovať na niektoré liečivá.) Bežne sa s L-tyrozín stretneme v kuracom mäse, moriakovi alebo v mliečnych výrobkoch.

L-Tyrozín pre zdravé vlasy, ktoré budú vašej pýchou

L-Tyrozín sa často spája s krajší pleťou. Aby mal však nejaké preukázateľné účinky, je potrebné ho kombinovať s vitamínom C, zinkom a ďalšími látkami. V takom prípade potom dokáže vyrovnať tón pleti, zjemniť ju a čiastočne ju odľahčiť od následkov spôsobených slnkom.

L-Tyrozín využijete aj v prípade, že:

Z toho dôvodu je konzumácia výživových doplnkov s L-tyrozín absolútne kľúčové. Vyhovovať by vám mohli napríklad kapsule Venira (L-Tyrozín, kolagén, vitamín A, zinok …), Clinical Hair-Care (L-Tyrozín, D-Biotín, pivovarské kvasnice …) alebo DonnaHAIR Forte (L-Tyrozín, L-Metionín, vitamín A …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *