TOP 10 účesov z dlhých vlasov pre dámy aj pánov

Keď už sa konečne dočkáte dlhých, lesklých a kvalitných vlasov, bola by škoda svoje úsilie pochovať nevhodným štýlom účesu. Ak nemáte inšpiráciu, môžete sa s nami pozrieť na 5 dámskych a 5 pánskych strihov pre dlhé vlasy, ktoré vám budú zaručene pristanú.

dlhé vlasy

 

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

🙍‍♂️ 5 účesov z dlhých vlasov pre mužov

Romantik účesy z dlhých vlasov

Keď sa povie rozorvaný romantik (ktorý má patrične dlhé vlasy), väčšina ľudí si automaticky vybaví Brada Pitta zamlada. Tento hollywoodsky herec najvyššej kvality si jednu dobu vyžíval v dlhších vlasoch po ramená, ktoré nosil vo svojej prirodzenej blond farbe. Účes si nikdy nijako zložito neupravoval. Jeho hlavu zdobila mierne posunutá cestička, kedy nechal pramene padať voľne okolo tváre. Objem vlasom dodáte postupným sestříháním. (Kedy, rovnako, ako na fotke, budete mať smerom nahor vlasy v jednotlivých úrovniach trochu kratšia.)

Rytier Účes pre dlhé vlasy

V dnešnej dobe je veľa moderné nosiť dlhé vlasy (s pestovanou briadkou), ktoré vám dodajú vzhľad stredovekého rytiera. Ak vám to teda kvalita a hustota vášho porastu dovoľuje, nechajte si ho dorásť až po lopatky a dajte mu šancu, aby mohol žiť svojím vlastným životom. Podobne, ako to robí herec Brock O’Hurn. V prípade, že chcete svoj účes trochu ozvláštniť, stavte na Ombré štýl, alebo na niekoľko zosvetlených prameňov, ktoré dodajú vášmu strihu trochu farby a tak trochu nedbalý šmrnc.

Bohém kučeravé vlasy

Dlhých vlasov sa nemusíte vzdávať ani v prípade, že sa vám kučeravú viac než je zdravé. Svoje o tom vie spevák Harry Styles z populárnej hudobnej skupiny One Direction. Okrem toho, že si svoje kučery nechal narásť do závratnej dĺžky je podporil aj nedbalým štýlom účesu. Aby rovnako dlhé vlasy nepôsobili nudne, spína si ich na vršku hlavy sponkou (aby vytvoril ležérne vyzerajúci kopčeky). Aby mu ostatné vlasy neprekážali v tvári, neposedné pramene si posúva jednoducho za uši. Aj keď sa nejedná o účes vhodný na formálne schôdzku, pre voľný čas, alebo pre posedenie s priateľmi sa hodí úplne perfektne.

účes z dlhých vlasov pre pánov Na Ježiša

Ak túžite po vzhľadu moderného Ježiša, inšpirujte sa účesom speváka Jareda Leta zo skupiny Thirty Seconds To Mars. Aj keď by sa to mohlo veľa ľuďom javiť ako nemiestne, v skutočnosti ide o veľmi moderný a sofistikovaný strih, ktorý pristane aj uhladenejším pánom. Základom tohto účesu sú ľahko prestrihané vlasy v jednej dĺžke, ktoré sú rozdelené cestičkou uprostred. Vlasy pri hlave vyfúkajte, alebo vyžehlite dohladka. Dĺžky naopak nechajte úplne prirodzene vlniť. Rovnako, ako u predchádzajúcich účesov zvážte rozdielne farebné končeky. (Ombré.)

Bojovník Účes hipster

Jedným z najobľúbenejších dlouhovlasáčů súčasnosti je herec Jason Momoa. Okrem toho, že sme ho mohli vidieť v jednej z ústredných rolí seriálu Game of Thrones sa do povedomia vryl aj ako Aquaman. Ak sa mu chcete podobať aj vy, stačí, keď svoje vlasy necháte prirodzene rásť do strednej dĺžky. (V prípade, že sú vlasy vlnité, tým lepšie. Ak nie, upravte ich sprejom s efektom plážových vĺn.) Potom už len stačí si je mierne sčesať z čela, aby vám neprekážali vo výhľade a máte hotovo. (Pre ešte lepší dojem si nechajte narásť aj poriadnej fúzy a obočie.)

🙍‍♀️ TOP 5 dlhých účesov pre dámy

Dlhé účesy pre ženy Ako Francúzka

Chcete napodobniť vzhľad Francúzok, ale nemáte zatiaľ odvahu na realizáciu veľkých experimentov? V tom prípade môžete začať tým, že okopírujete účes od herečky Zooey Deschanel. Táto kráska je známa pre svoje hnedé vlasy po prsia, ktoré si nerovná úplne do hladka. (Naopak ich vlnenie mierne podporuje kulmovaním prameňov okolo tváre.) Aby to celé nepôsobilo príliš fádne, dlhodobo si pestuje hustú (rovno strihanou) ofinu, ktorá jej siaha až po oči. Aby jej vlasy neprekážali, počas stylingu si ich fixuje mierne do strán.

Zrelá dáma
účesy z dlhých vlasov pre staršie

Ani zrelé ženy nemusia rezignovať na nosenie dlhších účesov. Za vzor by si mohli vziať herečku Meryl Streep, ktorú sme mohli vidieť vo vlasoch dĺžky po lopatky. Rovno strihané končeky si fúka okrúhlym kefou, vďaka čomu vlasom dodáva ľahkosť a pohyb. Okolo tváre si ale nenecháva rast žiadnu divočinu. Naopak dbá na to, aby boli vlasy pekne zostrihané. Podľa potreby je ale občas češe dozadu, aby lepšie vynikli jej osobité črty.

účesy s ofinou Nestarnúca klasika

Stálicou v úprave dlhých vlasov sú nepochybne dlhší pramene v jednej dĺžke, tak, ako ich nosia herečka Jessica Biel. Aby pôsobili trochu vzdušnejšie, má ich zosvetlené niekoľkých rôzne farebnými (blond a hnedými) pramienky. Tvár jej potom rámuje naozaj hustá, rovno strihaná ofina. Tento štýl bude vyhovovať predovšetkým konzervatívnym ženám, ktoré majú nejaké to tajomstvo. (Prípadne tým, ktoré potrebujú skryť vrásky na čele.)

Divožienka
Divoký účes

Chcete pôsobiť étericky a krehko? Zvoľte si dlhý účes inšpirovaný Drew Barrymore. Tá má dlhšiu a len mierne prestrihané vlasy, ktoré si starostlivo rozdeľuje cestičkou umiestnenou uprostred. Žiadnu žehličku na vlasy ale v jej arzenálu nehľadajte. Drew si cení voľne zvlnených kaderí. Jediný viditeľný zásah predstavujú tmavšie korienky vlasov a svetlé dĺžky, ktorým by sa dalo hovoriť prevrátené Ombré.

Kučeravý účes pre ženy Hodná holka

Posledný účes je inšpirovaný herečkou a speváčkou Hilary Duff, ktorý sa do značnej miery podobá tomu, ktorý nosí Drew Barrymore. Len s tým rozdielom, že Hillary má vlasy postupne zostrihané u tváre a pri úprave si berie do ruky fén a okrúhlu kefu na vlasy. (Cez ktorý vlasy vyfúka, aby vyzerali dlhšie a hladšie.)

Nemáte tak dlhé vlasy, ako celebrity na fotkách? V tom prípade vyskúšajte výživové doplnky pre podporu rastu vlasov. Pomôcť by vám mohol GS Eladen Premium (Metionín, vitamín A, meď …), Biosil (biotín, zinok, kyselina pantoténová …) alebo Nutricius Perfect Hair gold metionín (biotín, metionín …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *