Mikádo: Praktický účes nielen na leto – TOP 5

Mikádo je účes, ktorý si najčastejšie spájame s Francúzmi, ktorí ho môžu nosiť na tisíc rôznych spôsobov. Možno už nejaký čas koketujete s myšlienkou zaobstarať si ho, ale obávate sa, či vám bude slušať. A práve na to je určený náš dnešný článok.

mikádo

Mikádo bolo veľmi populárne v 20. rokoch 20. storočia, keď sa vlasy nosili takmer chlapčenské. Táto móda však netrvala dlho, pretože v 30. rokoch 20. storočia sa opäť ujalo nosenie dlhších a vlnitých vlasov, z ktorých sa dali vytvoriť elegantné účesy. Aj napriek tomu mikádo neustále obracia našu pozornosť.

O to viac, že si mikádo obľúbili aj niektoré svetové celebrity. Môžeme menovať napríklad britskú novinárku Annu Wintour, podľa ktorej bol natočený príbeh Diabol nosí Pradu. Je preto pochopiteľné, že sa chceme priblížiť k takémuto idolu mnohých žien.

Aké sú druhy mikádo? A ako dosiahnuť, aby vyzeralo naozaj bezchybne?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Mikado – TOP 5 účesov

mikádo účesy

Krátke mikádo

Tí, ktorí majú radi vintage a retro a ktorým to dovoľuje odvaha, tvar tváre a životný štýl, si môžu zvoliť krátke mikádo, ktoré sa nosilo v 20. rokoch minulého storočia. Pomerne často sa vlasy strihali niekde pri ušiach a na zátylku sa strihali ešte kratšie.

Tento účes je veľmi praktický, pretože si vyžaduje minimálnu starostlivosť a minimalizuje riziko, že vám v lete bude za krkom horúco. Vlasy vám tiež nikde nebudú poletovať, takže ho môžete bez problémov športovať. Na druhej strane tento krátky účes nie je vhodný pre všetky ženy. Navyše, rovné vlasy sa ľahšie udržiavajú.

Dlhšie mikádo

Opakom, ktorý je prijateľný pre širšiu skupinu žien, je dlhšie mikádo, ktoré je vhodné aj pre tie, ktoré majú prirodzene vlnité vlasy. Keďže vlasy môžu byť pri tomto type mikáda takmer polodlhé, tento účes vám dodá sebavedomie a budete sa v ňom cítiť veľmi žensky. Vlasy si môžete ľahko upraviť aj do slávnostného účesu.

Oholené mikádo

V niektorých prípadoch je možné vybrať si mikádo, ktoré je postupne zrezané do tváre. Vďaka tomu vlasy získajú trochu väčší objem a ženy s takýmto účesom vyzerajú veľmi sofistikovane. Nebudeme vás však klamať. Tento typ mikáda si zvyčajne vyžaduje zvýšenú starostlivosť, pretože ho často treba každý deň fúkať do požadovaného tvaru. Bez toho bude účes pôsobiť neupravene a fádne. Ak teda nemáte dostatok času na každodenný styling, alebo ak si s ním nie ste príliš istí, prenechajte nosenie tohto typu mikáda iným.

Mikádo s ofinou

Mikádo s ofinou je veľmi obľúbené, pretože ženám, ktoré ho nosia, dodáva auru tajomstva. Jeho veľkou výhodou je, že ofinu môžu nosiť ženy s dlhšími a vlnitými mikádami, ako aj dámy s veľmi krátkymi vlasmi. Jediné, čo môže byť problémom, je tvar línie vlasov nad tvárou, ktorý môže nosenie ofiny sťažovať. (Vlasy sa môžu napríklad v strede samovoľne rozdeliť do voľného vrkoča).

Asymetrické mikádo

Každý, kto má viac ako 25 rokov, si ho pravdepodobne pamätá. Svojho času bol veľmi populárny účes Victorie Beckham s asymetricky strihaným mikádom, ktorý sa snažili napodobniť ženy po celom svete. Takýto účes pristane najmä ženám, ktoré majú odvahu byť iné. V neposlednom rade pomáha každodenné žehlenie a fénovanie vlasov do požadovaného tvaru.

Prípadne môžete pristúpiť k tomu, že namiesto dvoch dlhších končekov po stranách tváre budete mať jednu stranu dlhšiu ako druhú. Aj to môže vytvoriť veľmi zaujímavý efekt, najmä ak sa rozhodnete použiť zaujímavú farbu na zvýraznenie rozdielu (napríklad fialovú, ružovú, modrú…).

najlepšie mikado účesy

Ako sa starať o vlasy?

Teraz, keď ste sa zoznámili s rôznymi typmi mikád, nie je na škodu zistiť, čo vaše vlasy potrebujú, aby vždy vyzerali zdravo a upravene. V prvom rade by sme odporúčali dlhodobé používanie kvalitných doplnkov na podporu rastu a kvality vlasov, ktoré obsahujú vitamíny, bylinky a ďalšie kľúčové živiny.

Nezabúdajte však ani na kvalitnú starostlivosť o vlasy, ktorej základom je dobre zvolený prírodný kondicionér a šampón. V ich zložení hľadajte kofeín, ktorý podporuje rast a hustotu vlasov. Šampón môže obsahovať aj šťavu z aloe vera, konopný extrakt, mätu a levanduľu, zatiaľ čo kondicionér môže ponúknuť kurkumu a panthenol.

Dobrý výber spoznáte podľa toho, že šampón ani kondicionér neobsahujú sulfáty, parabény ani iné nežiaduce látky, ktoré môžu pri dlhodobom používaní zhoršiť vzhľad vašich kučier.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *