Ako zväčšiť objem vlasov? Poznáme 5 osvedčených tipov

Jemné vlasy bez objemu môžu svojich majiteľov skutočne trápiť. Nielenže vyzerajú bez života, ale nevytvárajú ani tú povestnú korunu krásy okolo hlavy, ktorú si mnohí z nás tak obľúbili. Ak je to aj váš problém, dnes vám povieme, ako sa ho ľahko zbaviť. Ako teda zväčšiť objem vlasov?

objem vlasov

Genetika predurčuje, aké husté a silné budú naše vlasy. Z toho vyplýva, že s týmto nastavením nemôžeme veľa urobiť. Rovnako ako inokedy však musíme hneď na začiatku upozorniť, že ak sa o svoje slabé a jemné vlasy nebudete dobre starať, ich stav sa pravdepodobne zhorší.

Z tohto dôvodu je potrebné nestrácať nádej. Je oveľa lepšie naskočiť na vlak do SPRÁVNEJ stanice CARE a po nejakom čase si vychutnať prvé plody svojho úsilia.

Ako teda dosiahnuť, aby vlasy vyzerali objemnejšie a zdravšie?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Triky, ako zväčšiť objem vlasov

O čom hovoríme? Objemné vlasy budú vždy šik, bez ohľadu na koniec roka v kalendári.

Ak máte dostatok času a po ruke fén a väčšiu okrúhlu kefu, odporúčame vlasy po umytí (a miernom vysušení) vyfénovať. Ak chcete dosiahnuť väčší objem pri korienkoch, je dobré vlasy pri korienkoch natočiť. Prípadne si vlasy vyčešte smerom k hlave a vysušte ich zboku. Výsledkom by mal byť viditeľnejší objem.

Ale čo ďalej?

Sprej na objem vlasov

Ak pôjdete do kaderníckeho salónu, môžete si kúpiť špeciálne spreje na objem za viac peňazí. Podobne môže fungovať aj špeciálna penová pena na zväčšenie objemu, ktorú nájdete v bežných drogériách.

Existuje však ešte jeden trik. Po vysušení vlasov (ideálne spôsobom, ktorý sme spomenuli vyššie) vlasy trochu nadvihnite pri korienkoch a zafixujte ich klasickým lakom na vlasy.

ako zväčšiť objem vlasov

Šampón pre objem vlasov

Nemali by ste zabúdať na základnú starostlivosť o vlasy, ktorá zahŕňa šampón. Samozrejme, na trhu existujú šampóny, ktoré sú špeciálne určené na objem vlasov. Na druhej strane, hydratačné šampóny a šampóny s proteínmi často odvádzajú dobrú prácu.

Práve tieto dve zložky majú veľký vplyv na kvalitu vašich vlasov. Ak sú vaše vlasy nedostatočné, môžu byť slabé, krehké a bez sily, ktorá je dôležitá pre väčší objem.

Púder pre objem vlasov

Nemusíte sa obávať korekčných púdrov na vlasy (ktoré sa zvyčajne používajú na zakrytie rastu chĺpkov). Medzi púdrové výrobky patria aj suché šampóny, ktoré si nastriekate do vlasov, aby absorbovali prebytočnú mastnotu.

Ak to nepreháňate, stačí opäť zdvihnúť korienky vlasov a trochu ich postriekať suchým šampónom.

Žehlička na objem vlasov

Na prvý pohľad sa to zdá ako rozpor, pretože žehličky majú tendenciu vlasy uhladzovať. Ale nemusí to tak byť vždy.

Aby to fungovalo, nemali by ste používať klasickú žehličku na vlasy, ale takú, ktorá vytvára krep. Ak nechcete takto upravovať všetky vlasy, je dobré niektoré pramene pri hlave, ktoré sa nachádzajú v spodných vrstvách, krepovať. (Krep nebude vo vlasoch na prvý pohľad viditeľný.)

ako na objem vlasov sampon puder sprej

Prírodné prípravky a bylinky

Väčšina z uvedených tipov sa týka len dočasných riešení. Najdôležitejším prvkom je správna výživa, ktorá dodá vašim vlasom všetko, čo potrebujú, aby vyzerali a rástli normálne. Bez správnej výživy vlasov môžete na objem zabudnúť.

Určite sa zamerajte na:

Tieto látky sa najlepšie užívajú z komplexných prírodných doplnkov stravy, ktoré obsahujú všetky potrebné látky v jednej tablete. Pomáhajú vlasom, nechtom aj pokožke. Vo väčšine prípadov účinkujú najlepšie, ak sa užívajú dlhodobo.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *