Čo pomáha na suché vlasy? 4 osvedčené tipy

Suché končeky vlasov sú úplne normálne, pretože vlasy starnú a často sú poškodené našou nesprávnou starostlivosťou. Z tohto dôvodu by sa mali vlasy pravidelne zastrihávať, aby sa zabránilo ich poškodeniu. Ale čo ak sú vaše vlasy úplne suché? Môžete nám nejako pomôcť?

suché vlasy

Suché vlasy sú podobným problémom ako mastné vlasy. Len v opačnom garde. Zatiaľ čo mastné vlasy vyzerajú tak hrozne, že si ich majitelia musia umývať takmer každý deň, suché vlasy sú také vysušené, že ich majitelia nevedia, ako im dodať stabilnú vlhkosť, aby boli viac kondicionované a menej lámavé.

Suché vlasy môže mať každý, ale pomerne často sa vyskytujú u žien, ktorých vlasy sú vlnité a kučeravé. Takéto vlasy bývajú hrubšie a kožný maz má tiež viac práce s premostením ich nerovnomernej štruktúry do dĺžok.

Dá sa s týmto stavom niečo robiť?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo spôsobuje suché vlasy?

K suchým vlasom prispieva viacero faktorov. V prvom rade vám to môže byť dané vašou genetickou informáciou. (Podobne ako v prípade suchej pokožky.) V druhom prípade má na suchosť vplyv naša nesprávna starostlivosť o vlasy, ktorá im neposkytuje dostatok vlhkosti a často im ešte viac uberá. (Dobrý deň, každodenné žehlenie a sušenie.)

Samozrejme, najhoršia kombinácia je, ak máte geneticky suché vlasy, ktoré svojimi každodennými zásahmi ešte viac vysušujete. V takom prípade si koledujete o skutočnú katastrofu, ktorej následky budete riešiť ešte dlho.

čo spôsobuje suché vlasy ako ich poznat

Ako rozpoznať suché vlasy?

Suché vlasy sa dajú pomerne ľahko rozpoznať.

Najčastejšie prejavy:

  • Suchosť
  • Krehkosť
  • Roztrasené konce
  • Matnosť

Vlasy vám tiež môžu nepokojne poletovať po hlave, takže sú neustále neupravené.

4 tipy ako na suché vlasy

Maska na suché vlasy

V závislosti od vašich možností sa môžete spoľahnúť na pravidelné používanie masky na suché vlasy zakúpenej v obchode alebo doma vyrobenej. Masku by ste mali na vlasy aplikovať aspoň raz týždenne, aby ste vlasom po umytí šampónom a kondicionovaní dodali dodatočnú výživu.

Vlasom prospeje, ak na ne nanesiete kokosový, olivový alebo arganový olej, zabalíte ich pod uterák a necháte olej pôsobiť aspoň 30 minút. (Ak si to môžete dovoliť, môžete si vlasy umyť aj dlhšie, až na celý deň.) Potom si vlasy dôkladne umyte šampónom.

ako na suché vlasy maske olej šampón

Šampón na suché vlasy

Ženy so suchými vlasmi by mali siahnuť predovšetkým po šampónoch na suché vlasy. Prípadne môžete vyskúšať šampóny na veľmi poškodené vlasy, ktoré môžu obsahovať aj keratín, vitamíny skupiny B a ďalšie látky, ktoré môžu prirodzene posilniť a doplniť štruktúru nepoddajných a suchých vlasov. Ak chcete, aby šampón fungoval čo najlepšie, vždy k nemu používajte kondicionér z rovnakého radu na uhladenie vlasov.

Olej na suché vlasy

Možno tomu nebudete chcieť veriť, ale olej nemusí byť len vo forme olejových zábalov a masiek na suché vlasy. Mnohým ženám veľmi pomáha dlhodobé užívanie doplnkov stravy s obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín, ktoré majú skvelé hydratačné vlastnosti. Ak nechcete konzumovať rybí olej po lyžičkách, existujú kapsuly omega-3 bez chuti a zápachu.

Výživa – vitamíny a bylinky

Najlepším spôsobom komplexnej výživy suchých vlasov je však nepochybne vnútorná výživa. Vlasom prospieva stály prísun vitamínov skupiny B, vitamínu C, vitamínu E, bielkovín a bylín.

Pre vlasy sa dlhodobo odporúča kombinácia prasličky, pivovarských kvasníc a žihľavy.

Keďže nie všetky tieto látky bývajú neoddeliteľnou súčasťou našej stravy (napríklad kolagén by si vyžadoval konzumáciu chrupavky), odporúčame dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu rastu a zdravia vlasov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *