Masky na vlasy: Aké sú ich účinky a kedy pomôžu?

Masky na vlasy by mali byť neoddeliteľnou súčasťou vašej starostlivosti o vlasy. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, v skutočnosti dokážu pre vaše vlasy urobiť zázraky. Aké masky by ste mali vyskúšať pri najbližšej príležitosti?

masky na vlasy

 

Každý vie, že na správnu starostlivosť o vlasy potrebujete šampón s trochou vody. Aby sa vám vlasy ľahšie rozčesávali a boli o niečo odolnejšie, je dobré mať v kúpeľni na poličke kondicionér z rovnakej rady.

To je pre mnohých ľudí koniec starostlivosti o vlasy. Čo ešte môže toto (v podstate mŕtve) tkanivo potrebovať? Možno ešte nejaká ochrana proti teplu. Ale inak?

Napríklad masku na vlasy.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo sú to masky na vlasy?

Ak sa o seba trochu staráte, viete, že na svete existujú pleťové masky, ktoré majú zabrániť predčasnému starnutiu, vysušovaniu pokožky alebo dokonca nadmernej tvorbe kožného mazu, ktorý stojí za vznikom nepríjemného akné.

Masky na vlasy fungujú podobne. Ide o špeciálne zmesi, ktoré sa nanášajú na vlasy a ich účelom je, aby boli vlasy po umytí vyživené, lesklé, zdravé a možno aj menej vypadané. V závislosti od toho, kde sa aplikujú (niekedy na končeky, inokedy na pokožku hlavy), môžu mať pozitívny účinok aj na lupiny a podráždenie pokožky.

Prírodná maska na vlasy

Ak máte záujem, masku na vlasy si môžete kúpiť v každej lepšej drogérii. Problémom však je, že priemyselne vyrábané masky zvyčajne obsahujú rôzne konzervačné látky a prísady, ktoré nemusia byť pre vaše vlasy dobré (napríklad ich môžu zaťažovať, viac mastiť alebo spôsobiť podráždenie pokožky hlavy, ak je z nejakého dôvodu citlivejšia.)

Prírodná maska na vlasy účinky použitie

Z tohto dôvodu môže byť dobrým riešením používanie domácich masiek na vlasy, ktoré obsahujú len zložky prírodného pôvodu. Okrem toho ich nemusíte uchovávať tak, že ich zvyčajne použijete všetky naraz.

Účinky a použitie

Účinky masky na vlasy závisia najmä od toho, aké zložky sa rozhodnete použiť. Napríklad banán sa používa, ak potrebujete vlasy trochu uhladiť. Vlasy sú vďaka nemu jemnejšie a lesklejšie.

Na druhej strane masky na vlasy, ktoré obsahujú vajcia, majú dostatok vitamínu A a vitamínu E. Preto môžu podporiť rast vlasov. Bielkoviny, ktoré sú tiež prítomné vo vajciach, môžu dokonca posilniť vlasy.

Kokosový olej je tiež veľmi obľúbenou zložkou a pôsobí ako hĺbkový kondicionér. Vlasy sa menej strapatia, sú viditeľne lesklejšie a hydratovanejšie.

Pokiaľ ide o použitie, z nášho pohľadu sa zdá, že najlepšie je aplikovať masku na vlasy pred plánovaným umývaním. (Ideálne v deň, keď nemáte na vlasoch žiadny gél, vosk alebo lak na vlasy.) V kuchyni zmiešajte všetky požadované ingrediencie a naneste masku na dĺžky (pri korienkoch môže maska spôsobiť mastnotu). Vlasy schovajte pod uterák a nechajte pôsobiť 20-60 minút. Potom si umyte vlasy tak, ako ste zvyknutí.

domáca maska na vlasy med

Ako si vyrobiť domáce masky na vlasy?

Maska na suché vlasy

Budete potrebovať: 1 lyžicu medu, 1 vajce, 1 lyžicu jablčného octu.

Všetky prísady zmiešajte v miske a výslednú zmes naneste na dĺžky. Masku nechajte pôsobiť 30-40 minút a potom ju opláchnite stredne teplou vodou. (V horúcej vode by sa vajce mohlo zraziť.)

Maska na ochabnuté vlasy bez života

Budete potrebovať: Rovnaký podiel kvalitného medu, jablčného octu a kokosového oleja

Zmiešajte všetky prísady v miske a naneste ich na vlasy. Masku nechajte pôsobiť 20 minút a potom si vlasy umyte šampónom.

Maska na podporu rastu vlasov

Budete potrebovať: Rovnaký podiel škorice a kokosového oleja

Obe zložky dôkladne premiešajte v miske a potom ich naneste na pokožku hlavy. Jemne masírujte pokožku hlavy a nechajte zmes pôsobiť 30-45 minút. Potom si umyte vlasy šampónom.

Nezabudnite vlasy podporiť aj zvnútra. Vyskúšajte doplnky na vlasy, ktoré obsahujú vitamíny a bylinky.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *