Ako mať rovné vlasy a ako sa o ne starať?

Rovné vlasy sú dokonale hladké. Z tohto dôvodu po nich túži veľké množstvo žien. Problém je však trochu v tom, že ak to nemáte v génoch, pravidelné žehlenie môže vaše kučery poškodiť. Existujú nejaké ďalšie tipy, ako mať rovné vlasy? A ako sa správne starať o prirodzene rovné vlasy?

rovné vlasy

 

Rovné vlasy sú medzi ženami veľmi žiadané. Nielenže vyzerá vždy elegantne. Okrem toho si v porovnaní s kučeravými vlasmi nevyžadujú takmer žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ich majiteľom stačí ráno vstať, prehrabať ich a môžu ísť na nákupy alebo do práce.

Keďže technológia neustále napreduje, na svetlo sveta sa dostala aj žehlička na vlasy. Všetci však máme (aspoň sprostredkované) skúsenosti s tým, ako časté vystavenie vysokým teplotám môže poškodiť vlasy. Preto narovnávanie vlasov žehličkou nie je vždy najlepší nápad.

Existujú však nejaké prijateľné alternatívy k žehličke na vlasy?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako na rovné vlasy?

Najlepšie podmienky majú ženy, ktoré sa narodili s rovnými vlasmi. Ďalšou možnosťou, ktorá je k dispozícii aj ženám s iným typom vlasov, je už spomínaná žehlička na vlasy. Treba však dodať, že je potrebné vedieť, ako sa má správne používať. V opačnom prípade očakávajte viac škody ako úžitku.

Ak chcete vlasy narovnať žehličkou, vždy používajte najnižšiu možnú teplotu. Je síce skvelé, že výrobcovia umožňujú ohrev na skutočne vysoké teploty. Extrémne vysoké teploty však vaše vlasy z dlhodobého hľadiska naozaj ničia. Preto je lepšie žehliť po menších vláknach a dlhšie. Zdravie vašich vlasov za to rozhodne stojí. Pred žehlením nezabudnite použiť sprej na ochranu vlasov pred nadmerným teplom.

ako mať rovné vlasy bez žehličky

 

Ako mať rovné vlasy bez žehličky?

Ak z nejakého dôvodu nemáte žehličku na vlasy, nemusíte si ju hneď zaobstarať. Vlasy možno narovnať aj bez tepla.

Vyskúšajte:

Čo je iné na starostlivosti o rovné vlasy?

Rovné vlasy nemusia byť také porézne. Z tohto dôvodu môžu byť náchylnejšie na tvorbu mastnoty. Ich majitelia môžu mať pocit, že si umývajú vlasy každý deň. Z nášho pohľadu je však oveľa lepšie nechať vlasy poriadne premastiť a umyť ich až po dlhšom čase. (Aby ste mali predstavu, v našom osobnom prípade sa nám touto metódou podarilo znížiť frekvenciu umývania vlasov na maximálne raz alebo dvakrát týždenne.)

Rovným vlasom môže chýbať aj objem. Z tohto dôvodu by ženy s rovnými vlasmi nemali používať produkty, ktoré vlasy zaťažujú. Okrem toho sa pri aplikácii masiek a kondicionérov tieto kozmetické výrobky nedávajú na hlavu. Opäť by to mohlo podporiť mastný vzhľad vlasov.

Aby boli vlasy čisté, je potrebné ich česať. Len tak vynikne ich rovná štruktúra. V prípade potreby je dobré mať v kúpeľni sprej na zväčšenie objemu a dodanie textúry rovným vlasom.

Šampon na rovné vlasy

 

Šampón na rovné vlasy

Najlepší šampón na rovné vlasy je ten, ktorý jemne odstraňuje nečistoty, ale nezaťažuje ich. Šampóny, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre potreby prirodzene rovných vlasov, to zvyčajne dokážu. Typ šampónu sa však môže líšiť v závislosti od toho, či si vlasy odfarbujete alebo máte veľmi poškodené. V tomto prípade vám najlepšie poradí váš kaderník.

Nezabudnite tiež na:

  • Kondicionér na rovné vlasy
  • Sérum na vlasy
  • Masky na vlasy

Aby ste vlasy nemuseli umývať príliš často, prichádza do úvahy mať v kúpeľni suchý šampón na odstránenie prebytočnej mastnoty z korienkov. Majte však na pamäti, že nadmerné používanie suchého šampónu môže viesť k upchatiu vlasových folikulov atď.

Môžete tiež vyskúšať dlhodobé užívanie doplnkov na podporu krásy a rastu vlasov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *