Tekuté zlato pre vlasy? Vyskúšajte arganový olej

Možno, že na každom rohu sa môžeme stretnúť s reklamami na kozmetické výrobky, ktoré vsádzať na použitie kvalitných prírodných olejov. Patrí medzi ne arganový olej, ktorý je považovaný za tekuté zlato pre vaše vlasy. Čo všetko arganový olej môže urobiť, je, že sú všetci tak podobne, ako budeme snažiť načrtnúť v dnešnom článku.

Arganový olej

 

V starovekom veku, každý, kto chcel mať krásne vlasy, nechty a pokožku musel spoliehať na dary, ktoré mu daná samotná príroda. Hoci v niektorých prípadoch to znamenalo značné riziko života (pretože nie všetky organické látky sú jedlé a non-jedovaté), pre arganový olej to bol priamy hit na čiernu.

Aj keď to bolo ešte moderné, aby synteticky vyrábané tkaniny v krémy a šampóny, sme sa začali vracať k poznaniu našich predkov. Preto dnes sa môžeme stretnúť arganový olej v (takmer každú sekundu) kozmetický výrobok.

Nech arganový olej očarí aj vás.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je arganový olej?

Arganový olej pochádza z Maroka. Na jeho získanie sa jadrá používajú zo stromu Argania spinosa. Okrem toho, že sa používa v týchto častiach arganového oleja pri bežnej príprave jedál, získala neotrasiteľnú pozíciu v kozmetickom priemysle. V ňom je jeho použitie naozaj široký. Ako už bolo spomenuté, pridáva sa do telovej a pleti kozmetiky, šampónov a iných vlasových prípravkov. Čiastočne je to spôsobené jeho zložením.

V kvalitnom arganový oleji nájdeme:

 • Kyselinu linolovú
 • Kyselinu olejovú
 • Omega-6
 • Vitamín E

👱‍♀️ Arganový olej na vlasy

Keďže sa zameriavame predovšetkým na tematiku zdravých a rýchlo rastúcich vlasov, bola by chyba si nepovedať, aké účinky na ne arganový olej má.

Použitím arganového oleja na vlasy (a na pokožku hlavy), dostanete:

 • Lepšie hydratáciu vlasov (i v dĺžkach)
 • Zvlhčenú pokožku hlavy
 • Menej vzduchom roznášané vlasy
 • Zdravšie pokožku hlavy (platí hlavne pre ľudí s lupienkou a seboroickú dermatitídou)
 • Zdravšie pokožku hlavy (platí hlavne pre ľudí s lupienkou a seboroickú dermatitídou) Kvalitné ochranu vlasov pred následkami tepelných úprav a farbenie
 • Dobrú ochranu vlasov proti UV žiareniu

Niektorí ľudia veria aj tomu, že arganový olej môže zabrániť vypadávaniu vlasov. V tomto smere ale neexistujú žiadne štúdie, ktorým by sa podarilo túto skutočnosť dôveryhodne potvrdiť. (Na druhú stranu, používaním vlasových produktov a zábalov s arganovým olejom nemôžete nič pokaziť.)

🖐🏻 Arganový olej na kožu

Pretože má arganový olej pozitívne účinky na pokožku hlavy, dá sa predpokladať, že ťažiť z neho môžete aj v prípade, že ho budete aplikovať na telo a tvár.

Pri použití kvalitných krémov a čistého arganového oleja si môžete vychutnať: olej na kožu

 • Pokožky, ktorá bude chránená proti negatívnym vplyvom slnečného žiarenia
 • Hydratovanej pokožky
 • Odstránenie (alebo aspoň zmiernenie) ekzémov, lupienky či ružovky
 • Odstránenie akné
 • Vyliečenie kožných infekcií
 • Menej viditeľných jaziev
 • Pomalšieho starnutia
 • Menej viditeľných strií

💡 Tipy, ako arganový olej správne použiť

Ak chcete vaše vlasy krásne, lesklé a plné života, mali by ste pravidelne dopriať v maske arganového oleja. Jediné, čo musíte urobiť, je aplikovať ju na koncoch vlasov a na dĺžky, zabaľte ho do uteráka a nechať olej konať po dobu najmenej 30 minút. (V ideálnom prípade ho nechajte na vlasoch ešte dlhšie.) Potom si umyte vlasy tak, ako ste zvyknutí. (Ak je to potrebné, naneste olej na pokožku hlavy. Počas umývania si však dvakrát umyte vlasy.)

Môžete sa pokúsiť kvapkať niekoľko kvapiek oleja do masky na vlasyalebokondicionér   . (Ale dávajte pozor, aby ste si nenechali ujsť ruku.) Arganový olej môže byť tiež použitý v malej dávke pri styling účes, keď potrebujete oživiť suchékonce, alebo vyhladiť vlasy.

Pokiaľ ide o aplikáciu arganového oleja na kožu, vždy dávajte pozor, aby ste neboli dostatočne dohotovení. Vždy masírovať arganový olej do kože. (Vďaka tomu sa absorbuje lepšie a rýchlejšie.)

Záver

Arganový olej je vynikajúcim spoločníkom každej ženy (ale aj muža). Preto by ste mali mať aspoň jednu z jeho fliaš uložené v kúpeľni. Čistý arganový olej je možné zakúpiť ako v drogériách, lekárňach a na internete. Veľmi populárny je arganový olej z SALOOS, Renovality, Biotter alebo Allskin.

Avšak, nebudete bolieť nič, aj keď sa rozhodnete podporiť vaše vlasy zvnútra tým, že potravinové doplnky pre vlasy. Okrem výrobkov Venira, môžeme odporučiť MASTERPIECE simona, Advance Renovix, Advance Dermovit alebo Terezia Hair & Nails.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *