MSM a vlasy? Dvojka, ktorá k sebe patria

Kto už niekedy počul názov MSM, ten zrejme, vie, že ide o látku, ktorá sa bežne používa v potravinových doplnkoch pre zdravie a vitalitu pohybového aparátu človeka. Ako teda niečo také môže prospieť vašim vlasom? Dôvody, prečo by ste mali dať MSM šancu aj vy sa dozviete v dnešnom článku.

MSM

 

Asi sa zhodneme na tom, že problémy s rastom a vypadávaním vlasov majú problémy s kĺbmi celkom ďaleko. (Aj keď, vzájomne sa vylučovať nemusí.) Prečo sa teda MSM dnes pridáva aj do prípravkov na podporu rastu vašej hrivy? Nie je to snáď len nejaký marketingový trik, ktorý by vás donútil kupovať niečo, čo je vo svojej podstate úplne nefunkčný?

Vôbec nie. Aby ste pochopili, prečo je MSM pre vaše vlasy tak dôležité, si prečítajte informácie z nasledujúcich niekoľkých odsekov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je MSM?
Podpora rastu vlasov

MSM je skratka pre oveľa dlhší Methylsulfonylmethan. Ako už názov napovedá, jedná sa o látku, ktorá obsahuje síru. Nejde ale o síru pekelnú, ale o takú, ktorá je nášmu telu prospešná. Spojivom pre vás môže byť informácia, že MSM sa vyskytuje prakticky všade v okolitej prírode. Je teda jedným zo základných stavebných kameňov všetkého života. Vrátane toho nášho.

Bežné použitie MSM

Ako už sme sa zmienili na začiatku článku, MSM sa hojne využíva v potravinových doplnkoch pre liečbu boľavých kĺbov. Poznať ho budú aj ľudia, ktorí trpia osteoporózou (rednutím kostí), svalovými kŕčmi alebo častými bolesťami hlavy.

V posledných niekoľkých rokoch je ale MSM veľmi populárne aj v kozmetickom priemysle. Hlavne preto, že jeho aplikácia dokáže zmierniť vrásky a viditeľnosť strií, ktoré sa môžu tvoriť ženám v tehotenstve, alebo po citeľnom schudnutí.

MSM proti vypadávaniu vlasov vypadávanie vlasov

Pretože nás zaujíma primárne zdravie a rast vlasov, pozrieme sa na to, či tejto látke môžete veriť v prípade, že na vás vyskočí z etikety niektorého z výživových doplnkov. Jednou z prvých zaujímavosťou je, že MSM dokáže potláčať zápaly. Čo znamená, že môže mať dobrý vplyv na ľudí, ktorí trpia zápalovým ochorením pokožky hlavy.

Síra, ktorá je v MSM obsiahnutá navyše podporuje zdravý rast vlasov a zabraňuje ich predčasnému vypadávaniu. (V minulosti prebehlo skúmaní jeho účinkov na alopéciu. Výskum ale prebehol na zvieratách, takže si musíme počkať na nejaké ďalšie výsledky odborných štúdií, ktoré budú vykonané na ľuďoch.) Jedným z benefitov MSM je tiež skutočnosť, že by vaše vlasy mali byť po jeho používanie zacelenější a tým pádom aj lesklejšie.

Záver

Je celkom logické, že ak sa budete po MSM pátrať v lekárňach, budú vám (v hojnom počte) predložené prípravky na liečbu kĺbov. Nemusíte si však zúfať. Existuje pár výživových doplnkov pre podporu rastu vlasov, ktoré ho obsahujú tiež. Spoľahnúť sa môžete napríklad na kapsule venir, Vlasové hnojivo alebo na niektoré vlasové spreje proti vypadávaniu vlasov od značky Bion. Aby boli účinky MSM (prijímaného vnútorne) čo najlepšie, vyberajte si prípravky s vitamínmi skupiny B, selénom, zinkom, vitamínom C a ďalšími prospešnými látkami, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie a kvalitu vašich vlasov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *