Vitamín A: Naštartuje rast vašich vlasov

Ktokoľvek hľadá skratku, ktorá by ho doviedla k rýchlejšie rastúcim vlasom, ten by sa mal zamyslieť nad tým, či užíva dostatočné množstvo vitamínu A. Tento silný antioxidant je totiž hotová spása pre všetkých, ktorí už nechcú dlhšie čakať, až sa budú môcť pýšiť neodolateľne dlhou hrivou. V čom ďalšom vám môže tento zázrak menom vitamín A pomôcť?

Vitamín A

 

Každý mesiac si kupujete fotky, ktoré vás majú presvedčiť o tom, že vaše vlasy rastú ? Robíte všetko možné, ale máte pocit, že dĺžka vašich vlasov sa nepohne ani o pomyselnú piaď? V tom prípade veríme, že začínate prepadať panike a frustráciu. Cieľ vašej cesty je ale možno bližšie než sa zdá. Svoje o tom vedia tí, ktorí stavili na užívanie vitamínu A.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Základné informácie o vitamínu A

Potraviny pre rast vlasov

Vitamín A sa rozpúšťa v tukoch. To znamená, že si ho telo dokáže udržať trochu dlhšie, než keby bol rozpustný vo vode. Z toho dôvodu by sme to ale s jeho konzumáciou nemali nijako preháňať, inak môže dôjsť k predávkovaniu. V našom tele je zodpovedný za správnu funkciu zraku a imunitného systému. Nezanedbateľný vplyv má ale aj na obnovu buniek.

Keby ste ho chceli do svojho jedálnička zaradiť zo stravy, našli by ste ho v hovädzej vnútornostiach, lososovi, čedaru alebo v mäse zo pstruha.

Vitamín A podporuje rast silných a krásnych vlasov Podpora rastu vlasov

Dôvod, prečo vaše vlasy (ale aj kože, alebo nechty) potrebujú vitamín A spočíva v tom, že je obsiahnutý v každej bunke nášho tela. Preto, ak chceme, aby všetky tieto časti prospievali, musíme im ho dodať čo najviac. (Pravdaže, v primeranom a zdravotne nezávadnom množstvo.)

Druhým faktorom, kvôli ktorému je vitamín A tak prospešný je ten, že podporuje tvorbu kožného mazu, čím dôjde ako je zvláčnenie kože, tak vlasov, na ktoré sa maz z hlavy prirodzene prenáša. Nedostatok vitamínu A je navyše spájaný s masívnym vypadávaním vlasov. (Pravdaže, to sa deje aj pri predávkovaní.) Rozhodne preto s týmto vitamínom zaobchádzajte veľmi opatrne.

Ak si nechcete, alebo nedokážete strážiť prijaté množstvo vitamínu A, vyskúšajte vitamínové doplnky na vlasy, ktoré ho obsahujú. Medzi ne patrí Venira komplexná starostlivosť o vlasy, nechty a pleť (vitamín A, praslička, žihľava, vitamín B6 …), kapsule Plantur 39 (vitamín A, vitamín C, vitamín E) alebo KLORANE Keratincaps sila a vitalita (vitamín A, biotín, zinok …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *