Zázrak menom vitamín B6 pomáha naštartovať vlasový rast

Rad mužov a žien nemá trpezlivosť na to, aby čakali, až im narastú vlasy do požadovanej dĺžky. Preto sa snaží nájsť najrôznejšie medzierku a vychytávky, vďaka ktorým by mali vlasy po pás čo najskôr. Pokiaľ sa jedná aj o váš problém, skúste siahnuť po vitamínu B6. Prečo? To si povieme v tomto článku.

Vitamín b6

Každý týždeň prispievate na fóra, v ktorých sa snažíte zistiť, akým spôsobom môžete (konečne) podporiť rast vlasov? V tom prípade tušíme, že máte za sebou už pár neúspešných pokusov, ako svojho vytýčeného cieľa raz navždy dosiahnuť. Než ale začnete nad celou záležitosťou lámať palicu a Žehra nad nepriazňou osudu, vyskúšajte potravinové doplnky, ale aj vlasové prípravky, ktoré obsahujú vitamín B6. A kto vie? Trebárs vo vašom snažení konečne nastane ten dlho očakávaný prelom.

Ak chcete zistiť, čo vitamín B6 všetko vie a kde ho nájdete, pokračujte v čítaní.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

O vitamínu B6
Vitamín B6 na rast vlasov

Keď hovoríme o vitamínu B6, občas ho označujeme za pyridoxín. Tento vo vode rozpustný vitamín je dôležitý pre správne spracovanie tukov, bielkovín a sacharidov na energiu, vďaka ktorej môžeme bez problémov fungovať. Ďalej sa stará o to, aby sme mali stále dobrú náladu, alebo aby sme netrpeli chudokrvnosťou. Ženy ho ocenia aj v prípade, že ich trápi silné predmenštruačné bolesti, alebo je premáha úporná tehotenská nevoľnosť.

V prirodzenej forme sa vitamín B6 nachádza napríklad v mäse z tuniaka, v zemiakoch alebo v banánoch.

Čo robí vitamín B6 s našimi vlasmi?
vitamín b6 na vlasy

Jednou z najlepších vecí na vitamínu B6 je skutočnosť, že je priamo zodpovedný za aktiváciu vlasových folikul. Je to teda práve on, kto dá vlasom impulz a dostatok živín na to, aby mohli správne a nerušene rásť. Tiež má vplyv na tvorbu keratínu, vďaka ktorému vlasy získavajú svoju silu a pružnosť. Vitamín B6 navyše pôsobí aj na naše pohlavné hormóny, ktoré sú vďaka nemu v rovnováhe. To znamená, že zabraňuje hormonálne podmienenej strate vlasov.

Ak hľadáte dobré doplnky stravy a ďalšie prípravky na vlasy, ktoré by podporili ich rast a zároveň by obsahovali vitamín B6, vyskúšajte kapsule Venira (vitamín B6, praslička roľná, žihľava, kolagén …), Revitalon Forte (vitamín B6, biotín, meď zinok … ), Merz Spezial (vitamín B6, vitamín A, vitamín C, vitamín E …) alebo Vichy Dercos posilňujúci šampón s Aminexilom, či Bion Cosmetics SOS šampón proti padaniu vlasov.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *