Vitamín E: Povzbudí vaše vlasy k zdravému rastu

Vitamín E je jedným z najdôležitejších vitamínov pre vlasový rast. Niet preto divu, že ho nájdeme v celej rade vlasových prípravkov. A to ako tých k vonkajšiemu, tak vnútorné použitie. Preto nie je na škodu, keď o jeho pôsobení a účinkoch zistíte niečo trochu viac.

Vitamín E

 

Vitamín E je spolu s biotínom svätým grálom všetkých, ktorí túžia po úžasne silných, lesklých a hustých vlasoch, ktoré budú zbavené od problémov s predčasným vypadávaním. Aby ale mohol naozaj fungovať, je potrebné, aby ste ho telu podávali aj vnútorne. Inak sa reálna kvalita vašej štice nijako nezmení. Nehľadiac na to, koľko peňazí miniete za kozmetické prípravky.

Poďte vitamín E pochopiť tým, že si o ňom niečo prečítate.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je vitamín E a kde ho nájdeme?
Podpora růstu vlasů

Vitamín E je látka rozpustná v tukoch, ktorá je zodpovedná za rad fyziologických procesov. V prvom rade sa jedná o veľmi silný antioxidant, ktorý chráni naše telo pred negatívnymi vplyvmi stresu a nezdravého životného prostredia. Tiež dokáže predĺžiť životnosť buniek, takže sa budeme cítiť aj vyzerať mladšie. Určite by sa po ňom mali poobzerať aj fajčiari a všetci, ktorí chcú predísť poškodeniu kože, ktoré by bolo spôsobené nebezpečným UV žiarením.

Vitamín E v strave nájdete napríklad vo slnečnicových semienkach, mandliach, arašidoch, špenáte, brokolici alebo v kiwi. S jeho konzumáciou to ale nijako nepreháňajte. Predávkovanie týmto vitamínom môže mať pre vás veľmi vážne následky.

Vitamín E pre vitálne vlasy v každom veku

Ako už bolo povedané o niekoľko riadkov vyššie, vitamín E je pre vaše vlasy prospešný tým, že ich chráni pred negatívnymi vplyvmi okolitého prostredia. Tiež chráni bunky pred predčasným starnutím, čo by mohlo znamenať, že zamedzí vypadávanie vlasov. (V tejto súvislosti sa ale nemôžeme oprieť o výsledky väčšieho množstva štúdií, ktoré by to mohli nezávisle na sebe potvrdiť.)

Počas ojedinelých štúdií, ktoré skúmali vplyv vitamínu E na vlasy bolo zistené, že:

  • Môže zamedziť vypadávanie vlasov
  • Dokáže zvýšiť ich lesk
  • Môže mať vplyv na zdravie pokožky hlavy

 

Čo robiť, aby ste mohli z účinkov vitamínu E ťažiť čo najskôr?

Ciest, ako sa dopracovať k zvýšenému príjmu vitamínu E existuje niekoľko. V prvom rade môžete vyskúšať do svojej stravy zahrnúť viac zelených šalátov, olejov a orechov. Problém s týmto postupom ale môže spočívať v tom, že každý deň si najskôr nebudete chcieť pochutnávať na tom istom, takže sa kvôli tejto nedôslednosti môžu jeho účinky na vlasy prejaviť neskôr, alebo vôbec.

Druhou variantou, ktorá je o niečo stálejšie je tá, počas ktorej budete vitamín E dodávať telu vitamínovými doplnkami. Medzi také, ktoré sú vhodné pre podporu rastu a ochranu vlasov patrí napríklad KLORANE Keratincaps Sila a vitalita (biotín, zinok, selén, vitamín B6, vitamín E …), MedPharma Vlasy, koža, nechty (kolagén, vitamín E, kyselina pantoténová, železo …), DIAS BEAUTY (vitamín C, vitamín E, biotín, zinok …) alebo kapsule Plantur 39 (vitamín C, vitamín E, niacín …).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *