Vitamín B9: Poznáte jeho účinky na vaše vlasy?

O dôležitosti vitamínov a minerálnych látok počúvame v spojení s krásnymi vlasmi pomerne často. Viete ale, aké účinky každý z nich má? Dnes sa zameriame na informácie, ktoré sa spájajú s jedným z vitamínov skupiny B. Konkrétne na vitamín B9. Ste pripravení?

Vitamín B9

 

Ak to s bojom proti vypadávaniu vlasov (alebo naopak za lepší rast) myslíte vážne, nezaobídete sa bez toho, aby ste si zodpovedne povedali, či pre ich zdravie robíte naozaj všetko, čo môžete. Ku krásnej hrive sa totiž nedopracujete len tým, že si budete umývať vlasy zázračným šampónom, alebo tinktúrou. Veľmi dôležité je dodávať vlasom správnu výživu i zvnútra.

Aby ste mali k tomuto kroku dostatočnú motiváciu, zameriame sa na pozitívne účinky vitamínu B9.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Vitamín B9, aneb: Kyselina listová

Málokto vie, čo je vitamín B9. Keď sa ale povie kyselina listová zdvihne sa les rúk, ktoré chcú informovať ostatných o jej prospešnosti počas tehotenstva. (Väčšina súčasných žien jej má totiž nedostatok.) Tieto žalostne nízke hodnoty sú dané prevažne tým, že vitamín B9 je vo vode rozpustný vitamín (ktorý telo prakticky okamžite vylúči) a tým, že sa prakticky nedá získať z bežnej dennej stravy. (Potravinári to dobre vedia, takže ním obohacujú svoje výrobky.)

Pritom je tento vitamín veľmi dôležitý. Okrem toho, že je nevyhnutný pre vývoj plodu počas tehotenstva dokáže brániť telo pred vznikom rakoviny. Prospešný je ale aj pre vlasy. Je totiž zodpovedný za zdravý rast buniek. (Čo je skvelý impulz pre rast nových vlasov.)

Čo ďalšie vitamín B9 vykúzli s vašimi vlasmi?
Růst vlasů

V súčasnej chvíli neexistujú žiadne rozsiahlejšie štúdie, ktoré by potvrdili, že kyselina listová má preukázateľný účinok na vlasový rast. Vychádzajme ale z predpokladu, že podpora rastu nových buniek v tele môže napomôcť k tomu, aby sa aktivovali procesy, ktoré majú na kvalitu vlasov vplyv.

Aktuálne na trhu nie sú dostupné prípravky na vlasy, ktoré by obsahovali vitamín B9. Telu ho ale môžete dodať Pharmaton Geriavit (ženšen, vitamín C, vitamín B6, vitamín B9, vitamín B12 …), alebo Terezia B-Komplexom Super Forte + (vitamín B1-B12).

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *