Dôvody, prečo by ste mali užívať vitamín B5

Vitamínov skupiny B existuje veľa. Každý z nich pritom funguje na niečo trochu iné. Ako je na tom ale vitamín B5, ktorý poznáme aj pod označením D-pantothenát vápanatý? To si objasníme práve v tomto texte.

vitamín b5

Určite ste sa s tým niekedy v živote už stretli. Čítali ste etiketu vitamínových doplnkov a narazili ste na čarovnú formuláciu „vitamíny skupiny B“. Tá sa používa hlavne v prípade, že ich je v prípravku viac, ale nikomu sa nechce rozpisovať, ktoré to vlastne sú. (Keď je ich ale veľa, tak to naozaj môže šetriť čas.) Málo ľudí preto vie, čo každý z nich (až na pár tých najznámejších) vlastne vie.

Vitamín B5 je pritom silný spojenec, ktorý zaručí, že vaše vlasy budú za každých okolností pestované a krásne. Neveríte?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je vitamín B5 a kde ho nájdeme?
Vitamín B na vlasy

Vitamínu B5 sa tiež prezýva kyselina pantoténová. Tá je zodpovedná za tvorbu krviniek, za premenu jedla na energiu, ale aj za zdravie tráviaceho traktu. V neposlednom rade sa tiež zasadzuje za krásnu kožu, nechty a vlasy. Vzhľadom na široké spektrum účinkov vitamínu B5 je jasné, že bez neho by sme nevydržali existovať na svete ani päť minút. (A to by sme boli ešte radi, že naše trápenie trvalo tak krátko.)

V potrave sa vitamín B5 najčastejšie vyskytuje v brokolici, kapuste, celozrnných produktoch, v mäse alebo v mliečnych výrobkoch.

Účinky vitamínu B5 – zaistí vám krásne vlasy aj pleť vitamin b5 na vlasy

Vitamín B5 sa bežne používa pri výrobe krémov, pleťových masiek a líčidiel. Často na neho narazíte aj v maskách na vlasy a v šampónoch. Má totiž skvelé hydratačné schopnosti. Aplikácia vitamínu B5 vám navyše môže pomôcť vytvoriť bohatšie účes s väčším objemom. Tiež sa povráva, že má priamy vplyv na silu a odolnosť vlasov. Sám o sebe ale nijako nepodporuje ich rast. (Pre ľudí s jemnými a slabými vlasy sa ale bude jednať o urobenú spásu.)

Ak by ste chceli ťažiť z blahodarných účinkov vitamínu B5, v tom prípade vám odporúčame, aby ste vyskúšali Vlasové hnojivo (L-metionín, zinok, vitamín B5 …). Zvonku môžete otestovať aj KLORANE Reakčné sérum proti vypadávaniu vlasov, alebo šampón La Roche-Posay Kerium.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *