Trápi vás nekvalitné vlasy? TOP 3 spôsoby, ako im ľahko pomôcť

Len k málokomu bola príroda tak štedrá, že mu nadelila kvalitné, husté a bezproblémové vlasy. Tí, ktorí to šťastie nemali sa buď so stavom tých svojich buď zmieri, alebo naopak skúšajú všetko, čo by im mohlo aspoň trochu pomôcť. Ak sa k takým radíte aj vy, v tom prípade sa vám najskôr budú hodiť tieto 3 tipy, ktoré stoja za to vyskúšať.

nekvalitné vlasy

Žiadna zo žien nie je spokojná so vzhľadom svojich vlasov. Jedna je má kučeravé a suché, ďalšie slabé, riedke a lámavé. Aj keď by sa mohlo zdať, že príroda bola k nežnému pohlaviu nespravodlivá, musíme dodať, že neduhy s vlasmi sa nevyhýbajú ani mužom. Tí, (častejšie než ženy), rieši predčasné plešatenie a ťažkosti s pokožkou hlavy.

Pritom by stačilo poznať vhodný postup, vďaka ktorému podporíte svoje vlasy ako zvonku, tak aj zvnútra.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

V hlavnej úlohe prirodzená strava

Najskôr to bude v dnešnej dobe nepopulárne názor, ale všetko začína vnútri. Jednoducho povedané, čo do svojho tela vložíte, to sa vám obratom vráti na vašom zdravotnom stave a vzhľadu. Preto by ste mali začať tým, že sa zamyslíte nad svojou stravou a bežným životným štýlom.

Strava pre vlasy

Okrem kvalitného spánku a dostatočného pitného režimu si naordinujte aj trochu menej stresu, ktorý sa podpisuje na predčasnom šediveniu a na vypadávanie vlasov. Tiež by ste mali vyškrtnúť nadmernú konzumáciu nezdravých jedál, medzi ktoré nepochybne patrí sušienky, polotovary alebo fast food.

Namiesto toho sa zahryznite do:

 • Orechov a semienok
 • Zelených šalátov
 • Paradajok
 • Tekvice
 • Kvalitných mliečnych výrobkov
 • Chudého mäsa, rýb a vnútorností (ak je zvládnete)

Vždy sa tiež snažte kupovať výrobky, ktoré sú obohatené o kyselinu listovú, ktorú nedokážeme efektívne dopĺňať z prirodzených zdrojov.

Vitamínové doplnky pre podporu rastu
vitamíny na rast vlasov vlasov

Nie sme svätí, takže sa môže stať, že aj napriek všetkej snahe o zmenu životného štýlu nám to trochu ujde a nezjeme toľko vitamínov a minerálnych látok, ktoré by bolo potrebné. Aby ste nezačali prepadať panike z toho, že ste narušili svoju každodennú rutinu, obstarajte si vitamínové doplnky stravy na podporu rastu vlasov. Aby ste na ich užívanie nezabúdali (pretože niektoré sa berú aj niekoľkokrát za deň), nastavte si upomienku, alebo budíka. Uvidíte, že si na nový režim rýchlo zvyknete a vaše vlasy budú (v spojení so zmenou životného štýlu) krajšia ako predtým.

Medzi najobľúbenejšie doplnky stravy na podporu rastu vlasov v súčasnej dobe patrí:

 • Venira, komplexná starostlivosť o vlasy, nechty a pleť (MSM, praslička, selén, zinok, meď …)
 • GS Eladen Premium (Metionín, biotín, olej zo svetlica, vitamín A …)
 • Revitalon Forte (Biotin, meď, vitamín B6, pivovarské kvasnice …)
 • Vlasové hnojivo (Biotín, zinok, vitamín B5 …)
 • Biosil (Biotín, zinok, kyselina pantoténová …)
 • Clinical Hair-Care (extrakt z pupalky, biotín, zinok …)
 • Plantur 39 kapsule (biotín, zinok, selén, vitamín E, vitamín B12 …)

Stačí si teda len vybrať.

Šampóny a ďalšie starostlivosť o vlasy
šampón na nekvalitné vlasy

Aby bolo vaše snaženie úspešné na všetkých frontoch, nie je na škodu, keď vlasy začnete stimulovať aj zvonku. To znamená, že si kúpite šampón proti vypadávaniu vlasov (prípadne pre podporu rastu vlasov). Ten môžete doplniť aj maskami, kondicionéry, tinktúrami či vlasovými vodami.

Medzi látky, ktoré sa v tejto oblasti bežne používajú patrí napríklad arganový olej, ktorý dodá vlasom vitalitu, pružnosť a lesk (Biotter Kondicionér s arganovým olejom), harmanček, ktorý je vhodný pre upokojenie pokožky hlavy (Green Pharmacy Harmanček, šampón pre slabé a poškodené vlasy), alebo kofeín, ktorý stimuluje vlasové korienky k tomu, aby z nich začali rásť nové a zdravé vlasy, prípadne sa zamedzilo ich vypadávanie (Alpecin Energizer Coffein Shampoo, Bion Cosmetics SOS Šampón proti padaniu vlasov, Plantur 39 …).

Ako to všetko uchopiť?

Aby ste pre svoje vlasy urobili maximum, hodí sa kombinovať všetky vyššie uvedené postupy. Ak to z nejakého dôvodu nejde, snažte sa si dopriať aspoň kvalitnejšie stravu a nejaký ten vitamínový doplnok. Uvidíte, že po niekoľkých týždňoch trpezlivého dodržiavanie týchto rád budete nadšenie z dosiahnutých výsledkov.

Aký vitamínový doplnok, alebo šampón na podporu rastu vlasov najradšej používate vy?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon