Najlepší šampón na rast vlasov: Podľa čoho si vybrať?

Ak vaše vlasy nerastú tak, ako by ste chceli, chápeme, že hľadáte spôsoby, ako optimálne podporiť ich rast. Jedným zo spôsobov môže byť používanie špeciálnych šampónov na podporu rastu vlasov. Aké zložky by mali obsahovať? Kedy vám môže takýto kozmetický výrobok pomôcť? A ako si vybrať šampón na rast vlasov?

šampon na rast vlasov

Rast vlasov je pre mnohých ľudí tak trochu alchýmia, ktorej nikto nerozumie. Pravda je však taká, že je to celkom jednoduché. Aby vlasy prosperovali a normálne rástli, potrebujú dostatok živín, správnu starostlivosť a čo najmenej chýb pri úprave.

Ako všetci vieme, pre optimálny rast vlasov sa odporúča pravidelne navštevovať kaderníka a zastrihávať rozštiepené končeky. Nezabúdajte však na správnu vnútornú výživu (pretože vlasy bez živín nemajú z čoho rásť) a správny výber kozmetiky. Ak si navyše vyberiete kozmetiku na podporu rastu vlasov, tým lepšie.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Šampón pre rýchlejší rast vlasov

Možno nechápete, ako je možné, že niečo ako šampón na podporu rastu vlasov môže reálne existovať. V skutočnosti je však mechanizmus účinku týchto šampónov celkom jednoduchý. Obsahujú látky, ktoré môžu dobre cirkulovať pokožku hlavy. Do vlasových cibuliek sa tak dostáva krv naplnená živinami. Vďaka tomu môžu vlasy nerušene rásť. V týchto produktoch však môžu byť aj iné stimulanty, ktoré vlasy povzbudzujú k činnosti.

Kedy pomôže?

Šampón na rast vlasov môžete použiť, keď zaznamenáte zvýšené vypadávanie vlasov. Vlasy vám môžu napríklad vypadávať v dôsledku stresu alebo nesprávnej starostlivosti o vlasy.

Nezabúdajte, že samotný šampón nemôže úplne vyriešiť problém vypadávania alebo pomalého rastu vlasov. (V praxi to znamená, že bez spomínanej výživy, ktorú možno podporiť prírodnými doplnkami na rast vlasov, a správnej starostlivosti to jednoducho nepôjde.)

prírodný šampón na podporu rastu vlasov

Aké účinné látky by mal obsahovať?

Na vlasy sa odporúča niekoľko zložiek, ktoré podporujú rast vlasov a majú dobrý vplyv na prekrvenie pokožky hlavy a jej normálny stav.

Na etikete šampónu na podporu rastu vlasov hľadajte:

  • Kofeín
  • Šťava z aloe vera
  • Výťažok zo žihľavy

Aby mal šampón správny účinok, nechajte ho na hlave niekoľko minút. Nezabudnite tiež, že vlasy by sa mali oplachovať stredne teplou vodou, nie horúcou.

Pôsobenie šampónu môžete podporiť aj jemnou masážou pokožky hlavy počas umývania vlasov. A šampón nepoužívajte na dĺžky. Pena, ktorá steká po vlasoch z vrchu hlavy pri oplachovaní, ich môže tiež umyť. (Zabránite tak vysušeniu a poškodeniu končekov.)

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *