Ako zvýšiť hustotu vlasov? Vieme, čo naozaj pomáha

Mnohé ženy by chceli mať krásne husté vlasy, ale z nejakého dôvodu sa im tento cieľ stále nedarí dosiahnuť. Aké sú príčiny toho, že vaše vlasy sú menej objemné? Ak sa chcete dozvedieť viac, v dnešnom článku sa zameriame na to, čo pomáha zahusťovať vlasy, a na ďalšie veci, ktoré by ste mali v súvislosti s týmto problémom vedieť.

husté vlasy

 

Možno sa pozeráte na sociálne médiá celebrít a čudujete sa, ako je možné, že všetky majú dlhé a husté vlasy, z ktorých sa dajú vytvoriť veľmi objemné účesy. Skôr než začnete hľadať chybu u seba, uvedomte si, že mnohé z nich majú umelé pramene, ktoré vytvárajú tento ohromujúci efekt.

Keďže nie všetky predĺžené vlasy vyzerajú pekne a prirodzene, je pochopiteľné, že hľadáte spôsoby, ako si vlasy zahusťovať prirodzeným spôsobom. Je to však vôbec možné? A ak áno, je možné podporiť hustotu vlasov pomocou špecifických produktov?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Prečo nemáte husté vlasy?

Hustota vlasov je jedným z parametrov, podľa ktorých posudzujeme vzhľad a kvalitu vlasov. Samozrejme, čím sú vlasy hustejšie, tým sú pre ich majiteľa lepšie, ale len málo ľudí má to šťastie, že patria do kategórie chlpatých ľudí hneď na prvý pohľad.

Na každej hlave je v priemere približne 80 000 až 120 000 vlasov, čo je pomerne veľký počet. Ich vzhľad však veľmi závisí od toho, ako sa o ne staráte. Ak sú oslabené, ani husté vlasy často nedokážu vykúzliť veľký objem. V neposlednom rade môže mať na to, aký objem majú vaše vlasy, vplyv aj vaša vnútorná výživa.

Tipy na zahustenie vlasov

Ak máte nízku hustotu vlasov, mali by ste sa vyhnúť všetkému, čo spôsobuje, že vám vlasy sedia takmer na hlave. Môžu to byť napríklad niektoré oleje a niektoré nevhodné kondicionéry. Namiesto toho sa snažte siahnuť po produktoch, ktoré podporujú objem. Pomôcť vám môže aj správny účes. V prípade, že si dáte vlasy správne ostrihať, môžete aj s malou námahou dosiahnuť opticky plný účes.

V neposlednom rade sa vždy snažte minimalizovať riziko vypadávania a poškodenia vlasov, pretože oba tieto faktory majú negatívny vplyv na hustotu vlasov. Medzi typické faktory patrí stres, zosvetlenie vlasov, nadmerný tepelný styling a pod.

Prírodná kozmetika

S predchádzajúcimi tipmi veľmi úzko súvisí aj používanie kvalitnej prírodnej kozmetiky, ktorá neobsahuje sulfáty, silikóny ani iné látky, ktoré môžu mať negatívny vplyv na kvalitu vlasov.

Okrem prírodných šampónov nezabudnite ani na prírodné kondicionéry. Zatiaľ čo šampón vlasy jemne umýva a podporuje ich normálny rast, kondicionér dokáže vlasy uhladiť, podporiť ich rozčesávanie a chrániť ich pred poškodením.

V zložení týchto kozmetických výrobkov hľadajte najmä tieto látky:

  • Kurkuma
  • Kofeín
  • Pantenol
  • Aloe vera
  • Žihľava
  • Konope

A ďalšie látky, ktoré chránia vlasy pred vysušením a nežiaducim poškodením. Kofeín zase podporuje prekrvenie pokožky hlavy, čo by malo stimulovať rýchlejší rast vlasov. Bylinky zasa dokážu pokožku hlavy upokojiť, takže sa ľahko zbavíte podráždenia a lupín.

Ak chcete dosiahnuť skutočne účinné umývanie vlasov, nechajte šampón a kondicionér pôsobiť niekoľko minút. Voda pri umývaní vlasov by tiež nemala byť príliš horúca, pretože by mohla vlasy príliš vysušiť a poškodiť. Takisto je rozumné nerozčesávať ani nefénovať vlasy, keď sú ešte veľmi mokré, pretože to opäť prispieva k ich väčšiemu poškodeniu.

ako na zahustenie vlasov

 

Správna výživa

Okrem každodenného sledovania stravy nezabúdajte na užívanie prírodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú látky na podporu rastu vlasov, udržiavanie normálnej pokožky a nechtov.

V tých dobrých sa zvyčajne stretnete:

A ďalšie látky, ktoré sa navzájom dopĺňajú svojimi účinkami.

Ak teda budete svojim vlasom poskytovať dostatočnú výživu prostredníctvom prírodných doplnkov stravy a správnu kozmetiku, čoskoro by ste mali zaznamenať prvé úspechy.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *