Pivovarské kvasnice: Účinky na vlasy, nechty a pokožku

Pivovarské kvasnice sú v poslednom čase veľmi žiadané, pretože obsahujú vitamíny, ktoré sú dôležité pre normálny stav vlasov a pokožky. Ak neviete, aké účinky majú na vlasy, nechty a pokožku, a zaujíma vás, ako ich správne používať, v nasledujúcich niekoľkých odsekoch sa dozviete všetko podstatné.

pivovarské kvasnice

 

Pivovarské kvasnice sú už dlho známe nielen milovníkom zlatistého nápoja, ktorý je naším národným pokladom. Vo veľkom počte sa oň zaujímajú aj ženy, ktoré sa zaujímajú o podporu krásy a zdravia svojich vlasov, nechtov a pokožky.

Napriek ich popularite je len pomerne malý počet ľudí, ktorí vám môžu povedať, čo obsahujú a čo vám môžu ponúknuť.

Ak chcete ukojiť vlastnú zvedavosť alebo ak chcete svojimi vedomosťami ohromiť svojich priateľov a členov rodiny, dnešný článok vám poskytne všetky potrebné informácie o pivovarských kvasniciach.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo sú pivovarské kvasnice?

Pivovarské kvasnice alebo pivovarské kvasnice sú kvasinky používané pri výrobe piva. Sú to jednobunkové organizmy, ktoré dokážu premieňať skvasené cukry na alkohol a oxid uhličitý. Môžu tiež ovplyvňovať senzorické vlastnosti piva.

Pivovarské kvasnice obsahujú:

  • Vitamíny skupiny B
  • Chróm
  • Selén
  • Železo
  • Horčík
  • Zinok

Vzhľadom na bohatstvo dôležitých látok pre organizmus sa pomerne často pridávajú do výživových doplnkov.

Ich najlepšie účinky

Po prvé, užívanie pivovarských kvasníc môže mať pozitívny vplyv na stav vašej črevnej mikroflóry. Môžu po nich teda siahnuť ľudia, ktorí majú problémy s hnačkami a podobne. Môžu vám tiež dodať dodatočný prílev energie.

V neposlednom rade vám môžu ponúknuť podporu imunitného systému a nervového systému. Diabetikom môžu pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi.

pivovarské kvasnice na vlasy nehty

 

Vlasy, nechty a pleť

Vlasy, nechty a pokožka potrebujú na správne fungovanie svoje bunky a dostatok energie. Keďže vitamíny skupiny B prispievajú k premene potravy na energiu, telo by s touto úlohou nemalo mať problém.

Niektoré vitamíny skupiny B (napríklad biotín) sa spájajú aj s normálnym vzhľadom vlasov a pokožky, preto patrí medzi najobľúbenejšie vitamíny pre krásu. Zinok zase môže prospieť ženám, ktoré majú prirodzene problematickú pleť.

V neposlednom rade sú vlasy, pokožka a nechty náchylné na nedostatok dôležitých živín, čo môže spôsobiť zhoršenie ich kvality. Keďže v pivovarských kvasniciach ich nájdete veľké množstvo, malo by sa znížiť riziko lámania nechtov a vypadávania vlasov v dôsledku nedostatku niektorých vitamínov, minerálov a podobne.

Ako ich najlepšie užívať?

Hoci by sa mohlo zdať, že najlepším spôsobom, ako doplniť pivovarské kvasnice, je neustále popíjanie piva, radšej by sme sa tejto činnosti nevenovali. Okrem toho, že alkohol neprospieva zdraviu vášho organizmu, môžete očakávať, že v blízkej budúcnosti priberiete na váhe. (Navyše, pod vplyvom alkoholu nemôžete vykonávať celý rad bežných denných činností vrátane šoférovania a práce.)

Namiesto toho vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov na podporu nechtov, vlasov a pokožky, ktoré okrem pivovarských kvasníc obsahujú aj iné dôležité látky.

V ich zložení hľadajte:

A mnoho ďalších.

Vnútornú výživu môžete podporiť aj používaním vhodnej vlasovej kozmetiky. Najlepšie sú prírodné šampóny a kondicionéry s obsahom bylín (aloe vera, kurkuma, konope, žihľava…) a ďalších látok (panthenol, kofeín…), ktoré neobsahujú sulfáty.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *