Ako robiť masáž hlavy a jej najlepšie účinky

Masáž hlavy sa považuje za jednu z obľúbených techník, ktorá dokáže uvoľniť napätie a znížiť stres. V skutočnosti však môže ponúknuť oveľa viac, napríklad podporiť rast vlasov. Aký je jej postup? A čomu sa vyhnúť?

masáž hlavy

 

Väčšina z nás si zvykla na masáže šije, chrbta a nôh a pravidelne si tieto procedúry dopriava. Pri masáži hlavy je to však iné. Nie každý si na ňu počas dňa spomenie. Navyše sa pri jej vykonávaní niekedy dopúšťame fatálnych chýb, ktoré nám skôr škodia.

Tradične sa na masáž hlavy používajú ruky, ale existujú aj špeciálne hrebene zo silikónu a iných materiálov, ktoré možno použiť na krúživé pohyby. Je teda na vás, pre ktorú z týchto dvoch možností sa rozhodnete.

Ale čo ďalej?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako na masáž hlavy?

Masáž hlavy by mala byť o niečo jemnejšia ako masáž chrbta a ostatných častí tela. Okrem toho, že hlava je pomerne citlivá na silu dotyku, nezabudnite, že musíte venovať dobrú pozornosť vlasom. Zabudnite aj na zatínanie nechtov do pokožky, pretože v takom prípade otvárate dvere nepríjemnej infekcii.

Masáž hlavy sa môže vykonávať na suchej pokožke, ale na pokožku môžete naniesť kokosový olej alebo prípadne vlasové mlieko, aby sa prsty lepšie kĺzali. Masáž hlavy môžete vykonávať aj počas umývania vlasov v sprche, pretože sa tým zvýši účinnosť šampónu.

masáž hlavy účinky ras vlasov

Aké sú jej účinky?

Masáž hlavy vám predovšetkým pomôže odplaviť nahromadené napätie a stres. Z tohto dôvodu ju ponúkajú niektoré relaxačné salóny. Ak teda hľadáte trochu viac pokoja a uvoľnenia, určite by ste ju mali vyskúšať. Po nej môže nasledovať uvoľňujúca masáž šije, v ktorej sa tiež ukladá nahromadený stres (z toho vás môže rozbolieť hlava).

Okrem toho vám táto masáž môže ponúknuť:

  • Zníženie krvného tlaku
  • Úľava od bolesti hlavy
  • Zníženie stresu

Masáž hlavy a rast vlasov

Masáž hlavy má pozitívny vplyv na rast vlasov. Ukázalo sa, že ak sa jej ľudia venujú pravidelne, môže pomôcť pri ich posilňovaní. Tento účinok bol pozorovaný približne po 24 týždňoch od jej začatia, preto by ste sa jej nemali vzdať po prvom mesiaci.

Ale aj táto masáž má určité predpísané pravidlá. Napríklad sa zistilo, že by nemalo ísť len o obyčajné naťahovanie, ktoré trvá len 30 sekúnd. Namiesto toho si doprajte masáž, ktorá trvá aspoň 4 minúty. (Ak to nestíhate, nastavte si kuchynský časovač.) Ak si masáž hlavy doprajete dvakrát denne, môžete dokonca znížiť vypadávanie vlasov. Čo tiež stojí za vyskúšanie, nemyslíte?

Nezabúdajte však, že na podporu celkového zdravia vlasov a ich optimálneho rastu sa odporúča aj dlhodobé užívanie prírodných doplnkov s obsahom prasličky, pivovarských kvasníc a vitamínov, ako aj používanie prírodných šampónov a kondicionérov na vlasy.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *