Praslička roľná: Pre zdravé vlasy a nechty

Ak si pamätáte na hodiny dejepisu a prírodných vied, pravdepodobne si spomínate na dinosaury a na to, ako v ich ére rástla praslička. Dnes však nič také neexistuje. Namiesto toho sa pozrieme na to, čo všetko môže praslička roľná urobiť pre vaše krásne vlasy a nechty.

Praslička roľná

 

Ako viete, vlasy a nechty sa v minulosti (a aj dnes) ošetrovali rôznymi vitamínmi a bylinkami, aby sa zachovala ich pevnosť, odolnosť a zdravie. Niektoré látky prispievajú aj k ich rýchlejšiemu rastu, preto po nich siahajú ženy, ktoré majú problémy s lámavými nechtami a vypadávaním vlasov.

Medzi najobľúbenejšie bylinky súčasnosti patrí v tomto smere praslička, ktorá sa nachádza v zložení vysokokvalitných výživových doplnkov.

Čo vám táto kráska môže ponúknuť?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je to praslička roľná?

Ako už názov napovedá, praslička roľná je rastlina, ktorá patrí do čeľade prasličkovitých. (Celkovo obsahuje asi 35 druhov.) V prírode si ju určite všimnete, pretože môže dosahovať výšku od 10 do 70 cm. Rastie u nás aj v iných častiach Európy a Ázie. V mnohých prípadoch sa považuje za bežnú poľnú burinu. Ak ju však chcete zbierať, dávajte pozor, aby ste si ju nezamieňali s prasličkou bahennou, ktorá je pre človeka jedovatá.

Aké sú jej účinky?

Preslička roľná mala dôležitú úlohu už v stredoveku, keď sa používala v ľudovom liečiteľstve. (Z tohto dôvodu sa niekedy nazýva šmirgľová tráva.)

Medzi jej prednosti patrí:

  • Podpora normálneho stavu močových ciest
  • Podpora normálnej kostnej hmoty
  • Podpora normálneho stavu pečene
  • Podpora normálneho stavu krvných ciev
  • Podpora normálneho dýchania

Pokiaľ ide o obsah telu prospešných látok, v prasličke nájdeme kyselinu kremičitú. Nachádzajú sa tu aj horké látky, saponíny, flavonoidy a ďalšie zaujímavé látky.

Vlasy a nechty

Ako už bolo spomenuté, pre svoje účinky sa praslička roľná pridáva aj do výživových doplnkov na podporu normálneho stavu vlasov a nechtov. Keďže má pozitívny vplyv na tvorbu kolagénu a antioxidačné účinky, môže pomôcť znížiť problémy s vypadávaním vlasov. Podporuje však aj ich pevnosť a normálny vzhľad. To isté platí aj pre nechty, ktoré by mali byť krajšie a silnejšie (a mali by byť aj menej náchylné na lámanie).

Praslička roľná na vlasy a nechty

 

Ako ju správne užívať?

Hoci je praslička roľná pre ľudské telo a jeho krásu naozaj zaujímavá, s jej používaním by sa malo zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou. Ak budete používať príliš veľa prasličky, mohli by ste si ublížiť. (Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí.)

Z tohto dôvodu je vhodné siahnuť po kvalitných doplnkoch na podporu vlasov, nechtov a pokožky, ktoré ho majú vo svojom zložení a ktoré ho kombinujú s ďalšími látkami, ktoré prospievajú vášmu telu.

V zložení tých dobrých nájdete okrem prasličky aj:

A mnoho ďalších látok, ktoré prispievajú k normálnemu stavu vlasov, nechtov a pokožky. Tieto výživové doplnky sú vhodné aj na dlhodobé užívanie, takže stačí dodržiavať ich dávkovanie a všetko by malo byť v poriadku.

Nezabúdajte ani na to, že vnútornú výživu by ste mali doplniť správnou starostlivosťou o vlasy, pokožku a nechty, pretože to, ako sa k nim správate, má tiež veľký vplyv na ich kvalitu. Zabudnite teda na agresívne peroxidové odfarbovanie a každodenné žehlenie, fénovanie alebo kulmovanie vlasov na kulme, ktorú zahrejete na maximálnu teplotu. Na druhej strane nechtom neprospieva obhrýzanie a nosenie umelých nechtov, ktoré musia byť spevnené UV žiarením a na ktoré sa nanášajú najrôznejšie syntetické lepidlá, ktoré môžu narušiť ich štruktúru.

Ak sa budete riadiť týmito tipmi, čoskoro uvidíte, že sa budete cítiť krajšie.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *