Rozštiepené a suché končeky vlasov: Ako si s nimi poradiť?

Rozštiepené a suché končeky vlasov sú pomerne častým problémom, s ktorým bojuje veľké percento žien. Keďže často bránia rastu vlasov do dĺžky, dnes sa pozrieme na to, čo môžete urobiť pre svoje vlasy a ich rast v blízkej budúcnosti.

konečky vlasů

Dlhé, zdravé a lesklé vlasy sú snom mnohých žien, ale kvôli nedostatočnej starostlivosti, vnútornej výžive a nepravidelnému strihaniu v salóne môžu zostať len snom. Veľkú úlohu v našom úsilí zohrávajú končeky vlasov, ktoré majú tendenciu sa štiepiť, lámať a poškodzovať.

Tento jav môže mať niekoľko dôsledkov. Buď sa vlasy neustále samovoľne skracujú (pretože ich koniec jednoducho odpadne), v horšom prípade môže poškodenie prejsť až do dĺžok. Výsledkom sú nezdravo vyzerajúce vlasy, ktoré môžu byť v dĺžkach a na koncoch oveľa menej husté (jednoducho sa to označuje ako odhryznutie).

Dá sa tomu nejako zabrániť? A ak áno, ako?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Príčiny rozštiepených končekov

Jednou z hlavných príčin štiepenia končekov je skutočnosť, že ignorujeme potrebu návštevy kaderníka. Mnohé ženy sa mu vyhýbajú, pretože majú pocit, že pravidelné zastrihávanie vlasov im nepomôže narásť do dĺžky. Opak je však pravdou. Keď sa poškodené končeky a časti dĺžok odstránia, vaše vlasy budú v oveľa lepšej kondícii a dá sa očakávať, že po určitom čase opäť narastú.

Medzi ďalšie hriechy patria:

  • Umývajte si vlasy každý deň
  • Používanie nevhodných šampónov na vlasy, ktoré obsahujú látky vysušujúce vlasy
  • Vynechávanie kondicionérov a masiek
  • Nadmerná tepelná úprava vlasov
  • Zosvetľovanie vlasov
  • Nedostatočná vnútorná výživa

Ako vidíte, je toho pomerne veľa. S trochou úsilia to však nie je nič, čo by sa nedalo prekonať.

4 tipy na rozštiepené končeky

Strihanie

Hoci sa vám reklamy snažia nahovoriť, že s konkrétnym výrobkom môžete odstrániť poškodenie končekov, neverte tomu. Na svete neexistuje nič, čo by dokázalo opraviť už poškodené končeky vlasov. Takýto výrobok môže nanajvýš obsahovať látky, ktoré zlepia roztrasený koniec tak, že na prvý pohľad vyzerá v poriadku (ale nie je). Jedinou skutočne spoľahlivou metódou, ako sa zbaviť poškodeného vlasu, je odstrihnúť ho. Cez to nevedie vlak. Preto sa snažte navštevovať svojho kaderníka čo najpravidelnejšie.

rozštiepene a suche končeky vlasov

 

Olejové zábaly

Ďalším dobrým tipom je použitie olejových zábalov na vlasy, ktoré im dodajú hydratáciu, silu a lesk. Keďže kučeravé a vlnité vlasy často trpia nedostatkom hydratácie, sú vhodné aj pre tento typ vlasov.

Môžete vyskúšať napríklad:

  • Kokosový olej
  • Arganový olej
  • Makadamiový olej

Vmasírujte olej do končekov a stredných dĺžok vlasov a schovajte ho pod kúpacie čiapky aspoň na 30-60 minút. Potom si vlasy dôkladne umyte šampónom a kondicionérom, ako ste zvyknutí. Zábal robte raz týždenne.

Pozor na tepelný styling

Vlasy sa vysušujú a poškodzujú aj pri nešetrnom tepelnom stylingu. To neznamená, že sa ho musíte úplne vzdať, ale je dôležité, aby ste svoje vlasy vedeli správne chrániť. V prvom rade si nevyberajte najvyššiu teplotu, ktorú zariadenie má. Len si tým privoláte ďalšie poškodenie a spálenie. Nezabúdajte tiež na pravidelné používanie sprejov na ochranu pred teplom.

Výživa pre vlasy

Najdôležitejším bodom je vaša vnútorná výživa. Aby vlasy rástli a vyzerali normálne, potrebujú dostatok vitamínov a ďalších látok, ktoré ich chránia pred predčasným poškodením. Z tohto dôvodu sa odporúča dlhodobé užívanie prírodných výživových doplnkov na podporu rastu a zdravia vlasov, ktoré obsahujú prasličku roľnú, žihľavu, vitamíny skupiny B a ďalšie živiny.

Ak tieto doplnky stravy podporíte používaním kvalitných šampónov a kondicionérov na prírodnej báze a vyskúšate vyššie uvedené tipy, ako sa správne starať o vlasy, čoskoro by ste mali zaznamenať prvé pozitívne zmeny.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *