Lámavé vlasy: Ako ich dostať späť do formy?

Slabé a lámavé vlasy sú problémom mnohých žien, ktoré túžia po krásnej a bohatej hrive. Aj keď za to môžu naše genetické predpoklady, v mnohých prípadoch si za stav vlasov môžeme sami. Čo je najlepšie na suché vlasy? Na to sa spoločne pozrieme nižšie.

lámavé vlasy

Vlasy sú korunou krásy, preto sa o ne musíme naozaj dobre starať. Nie vždy je to však možné, pretože ženy často netušia, čo robia zle. Nemusíme zdôrazňovať, že to vedie k rôznym hriechom a kozmetickým chybám.

Pre vlasy je veľmi dôležitá aj správna vnútorná výživa, ktorá zabezpečuje, že vlasy dostávajú dostatočné množstvo všetkých dôležitých živín, ktoré ovplyvňujú rast vlasov a ich vypadávanie.

Ako to teda odteraz robiť správne?

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Ako rozpoznať lámavé vlasy?

Lámavé vlasy sa dajú ľahko rozpoznať. Stačí sa pozrieť na stav vašich koncov. Žiaria silou a zdravím, alebo sú na nich viditeľné biele škvrny? Rozštiepené končeky a podozrivý sklon spôsobený lámavosťou vám môžu veľa napovedať.

Môžete si tiež všimnúť, že vlasy v dĺžkach nie sú veľmi husté (v porovnaní s hustotou vlasov na hlave.) To znamená, že poškodenie končekov postupuje do dĺžok, ktoré sú z tohto dôvodu redšie. (A vlasy sú po ňom štetinaté.)

Príčiny lámania vlasov

Medzi hlavné príčiny lámania vlasov patrí nadmerné sušenie a poškodenie.

V tomto ohľade môžeme medzi vinníkov zaradiť:

 • Suché podnebie
 • Nadmerný pobyt na slnku a vo vetre
 • Kúpanie v slanej a chlórovanej vode
 • Príliš časté umývanie vlasov
 • Používanie nevhodných kozmetických výrobkov
 • Bielenie a farbenie
 • Fénovanie a používanie iných nástrojov na tepelnú úpravu
 • Nedostatočná vnútorná výživa
 • Ochorenie štítnej žľazy
 • Porucha príjmu potravy

Ako vidíte, s väčšinou problémov môžete niečo urobiť, takže nemusíte hádzať flintu do žita.

Čo pomôže lámavé vlasy príčiny

Čo pomôže na lámavé vlasy?

Správna vnútorná výživa

O správnu vnútornú výživu sa môžu postarať kvalitné doplnky na rast vlasov obsahujúce vitamíny, minerály, bylinky a ďalšie dôležité látky na podporu zdravého a zdravého vzhľadu.

V zložení hľadajte pivovarské kvasnice, prasličku, žihľavu, vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, vitamín E, vitamín D, MSM, kolagén, zinok a mnoho ďalších látok, ktoré sa navzájom podporujú. Pri ich užívaní je však dôležitá pravidelnosť, preto je vhodné mať v telefóne nastavenú pripomienku, aby ste ju mohli dodržiavať.

Prírodné šampóny lámavé vlasy šampon výživa

Hoci vnútorná výživa vlasov je prakticky najdôležitejším bodom, ktorý vás po čase privedie k úspechu, pravdou je, že správna (vonkajšia) starostlivosť o vlasy by sa nemala podceňovať. V tomto ohľade môžete vlasové doplnky podporiť používaním prírodných šampónov a kondicionérov na vlasy, ktoré neobsahujú sulfáty.

Naopak, obsahujú látky, ktoré dokážu prekrviť pokožku hlavy, dodať vlasom lesk a hebkosť a tiež podporiť správny rast vlasov.

Na etikete si všimnite predovšetkým tieto údaje:

 • Aloe vera
 • Kofeín
 • Žihľava
 • Mäta

A ďalšie látky prírodného pôvodu.

Ak podporíte používanie šampónu a kondicionéru a používanie doplnkov ešte menej častým tepelným stylingom a umývaním vlasov v teplej, ale nie horúcej vode, čoskoro zaznamenáte prvé pozitívne rozdiely.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *