Kyselina hyalurónová: Zázrak pre vaše vlasy a pokožku

Kyselina hyalurónová je látka, ktorú pozná veľké množstvo žien. Predovšetkým preto, že sa pridáva do rôznych kozmetických výrobkov na udržanie mladistvého vzhľadu pokožky. Viete však, čo presne robí? A môže byť prospešná aj pre vlasy? Ak sa chcete dozvedieť viac, v tom prípade pokračujte v čítaní.

Kyselina hyalurónová

 

Ak sa kyselina hyalurónová nachádza v kozmetickom výrobku, máme tendenciu pripisovať jej vyššiu kvalitu. Mnohé ženy sa však už nezaujímajú o to, čo táto zázračná látka vlastne dokáže a či im môže ponúknuť niečo viac, ako už vedia.

Je to škoda, pretože kvôli nášmu nezáujmu sa často okrádame o ďalšie možnosti využitia inak dobre známej látky. Dnes to teda spoločne zmeníme.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúci glykozaminoglykán. Je zaujímavé, že kyselina hyalurónová môže existovať (ako kyselina) len vo veľmi silne kyslom prostredí. Keďže ľudské telo si prísne stráži rovnováhu pH v tele, v tomto prípade sa kyselina hyalurónová najčastejšie nachádza vo forme soli.

Kyselina hyalurónová sa v tele nachádza v medzibunkovom tkanive, spojivových tkanivách, nervových tkanivách, koži a na mnohých ďalších miestach. Jednou z jej veľkých výhod je, že tkanivám, v ktorých sa nachádza, dodáva pružnosť.

Aké sú jej účinky?

Kyselina hyalurónová je naozaj veľmi dôležitá. Pomáha napríklad vytvárať siete, v ktorých je uložený kolagén. Prispieva tiež k normálnej funkcii bunkových receptorov atď.

Na pleť

Teraz sa zameriame na to, čo by sme mali vedieť o kyseline hyalurónovej/hyaluronane v súvislosti s našou krásou. V prvom rade si povieme, čo všetko môže našej pleti ponúknuť.

Táto látka nám môže ponúknuť:

  • Ochrana pred predčasným starnutím
  • Hydratácia
  • Podpora normálneho hojenia jaziev
  • Redukcia vrások
  • Podpora pružnosti pokožky
  • Zníženie začervenania pokožky
  • Zlepšenie príznakov ekzému

Je však dôležité používať túto látku pravidelne a správnym spôsobom. Mali by ste tiež dbať na ochranu pred slnkom, ktoré má negatívny vplyv na kolagén v pokožke, normálne piť a podobne.

Kyselina hyalurónová na pleť a vlasy

 

Na vlasy

Kyselina hyalurónová môže vlasom dodať viac hydratácie. Mali by mať tiež väčšiu pružnosť, vďaka čomu budú mäkšie, silnejšie, pružnejšie a zdravšie.

Podporuje tiež:

  • Revitalizácia vlasov
  • Schopnosť vlasov nestrácať vlhkosť
  • Lepšia štruktúra a vzhľad vlasov

Môže tiež podporiť normálny stav pokožky hlavy.

Ako ju správne prijať?

Hoci sa kyselina hyalurónová nachádza vo veľkom množstve kozmetických výrobkov, nemali by ste zabúdať na jej vnútorné použitie.

V tomto ohľade bude pre vás najlepšie dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu normálneho stavu vašich vlasov a pokožky.

V zložení ďalej hľadajte napríklad:

A mnoho ďalších.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *