Svadobné účesy: Vybrali sme pre vás 5 najlepších

Svadba je dôležitým míľnikom nejedného vzťahu. Hoci nie je k spokojnosti páru bezpodmienečne nutná, mnoho ľudí ju berie ako znak toho, že je ich láska oficiálne potvrdená pred všetkými, ktorých poznajú, alebo v budúcnosti stretnú. Keďže ide o veľký deň, pozrieme sa na štýly úprav vlasov, pre ktoré sa môžete rozhodnúť.

svadobné účesy

Podstatou svadby je uzavretie manželstva, ktoré by malo (v ideálnych prípadoch) vytrvať až do konca vekov. Aj keď ide skôr o právny akt, počas ktorého sa zaväzujeme stáť pri sebe v dobrom aj v zlom a preberáme na seba zodpovednosť za činy toho druhého, máme tendenciu na ňu pozerať ako na vyvrcholenie spoločné lásky. Pretože tak to napokon poznáme od detstva z rozprávok.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa ženy, ale aj niektorí muži snažia o to, aby bol ich spoločný deň perfektný. Neváhajú minúť veľa peňazí za svadobné koordinátormi, výzdobu, jedlo i oblečenie. Ženy tiež veľa rieši svoj styling, vrátane správne zvoleného líčenia a vhodného výberu kytice.

Keďže ale zlé vlasy nejde zamaskovať tak ľahko, ako pupienok, alebo zlomený necht, pozrieme sa, ako to urobiť, aby bol váš svadobný účes za každých okolností perfektné.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Starostlivosť o vlasy pred svadbou

Dámy začínajú prepadať panike už vo chvíli, keď dostane od svojej polovičky prstienok. V hlave im zrazu začnú vyskakovať zoznamy svadobných hostí, menu, alebo výber miesta pre svadobný obrad. Ako sa priblíži termín, začnú riešiť chudnutie, úpravu nechtov, líčenie a kondíciu svojich vlasov. Týždeň pred slávnostným „ÁNO“ je to ale neskoro!

starostlivosť o vlasy pred svadbou

Ak považujete svoje vlasy za problematické, je vhodné, aby ste sa o ne začali zaujímať čo najskôr. Pokojne aj rok dopredu. Ono sa to totiž nezdá, ale vlasy rastú pomaly. A než sa na nich prejaví výsledky vašej zvýšenej starostlivosti, niekoľko týždňov si na tento moment počkáte.

Určite urobíte dobre, keď:

  • Si necháte pravidelne zastrihnúť končeky
  • Farbenie zveríte kaderníčku a nie sama sebe, alebo kamarátke
  • Budete používať prípravky, ktoré uľahčia rozčesávanie, predídu poškodzovanie UV žiarením a zamedzí vysúšaniu počas tepelnej úpravy
  • Si necháte urobiť intenzívnu vlasovú kúru u kaderníčky
  • Budete piť dostatok vody a mať stály prísun vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a byliniek
  • Absolvujete skúšku svadobného účesu (vďaka tomu zistíte, ako dlho bude úprava vlasov trvať a či je to to, čo chcete)
  • Si pred svadbou nebudete (aspoň deň) umývať vlasy, vďaka tomu budú mať trochu hrubší textúru, ktorá spôsobí, že účes lepšie vydrží

5 najlepších svadobných účesov

Svadobné účesy pre dlhé vlasy

Romantické vlny vlnité svadobne ucesy

V rámci svadobných účesov je dovolené všetko. Takže aj rozpustené vlasy. Ale len za predpokladu, že sú v tej najlepšej kondícii. Vlasy môžete natočiť na klasické, alebo na elektrické natáčky, alebo na kulmu. (Dnes je moderný dokonca natáčanie vlasov na ponožku.) V závislosti na tom, ako veľmi chcete mať definované vlny vlasy prečešte prstom, alebo kefou. Vlny trochu natupírujte a prestriekajte lakom na vlasy.

Rovné a lesklé rovne svadobne ucesy

Pravým opakom predošlého prístupu sú dokonale rovné a lesklé vlasy. Tých najlepšie docielite dvojitým fúkaním, kedy vlasy najprv vysušíte a následne ich natiahnete na kefu. Aby bol výsledok naozaj bezchybný, môžete si vypomôcť aj žehlením na nízku teplotu, vďaka ktorému odstránite aj sebemenší náznaky vlniek. Vlasy nastriekajte prípravkom, ktorý zabraňuje pôsobeniu statickej elektriny a uhlaďte vzdorujúcich vlásky pri hlave.

Svadobné účesy pre krátke vlasy

Šik mikádo
svadobny uces mikado

Ak nemôžete za žiadnu cenu vymyslieť účes pre krátke vlasy, ktorý by vyzeral reprezentatívne, ale zároveň sa ľahko udržiaval, zvoľte si mikádo s ofinou. Okrem toho, že si môžete ľahko zvoliť jeho dĺžku ho možno narovnať, i navlnit. V prípade, že na ofinu nemáte vhodný tvar vlasovej línie, alebo dostatok vlasov, investujte do pripínací ofiny, ktorá bude v rovnakom odtieni, ako zvyšok štice. Voila! Takto sa robí mágie.

Spomínanie na minulosť
svadobne ucesy pre kratke vlasy

Nebojíte Ak sa experimentov, vyskúšajte účesy, ktoré sú inšpirované minulosťou. Progresívne ženy si môžu dovoliť krátke strihy vlasov, ktoré boli moderné v 60. rokoch minulého storočia. Ak sa na niečo také príliš necítite, vyhovovať vám bude účes na spôsob 50. rokov. Stredne dlhé vlasy stačí poriadne vyfúkať za pomoci veľkého kefy a následne ich natupírovať a nalakovať pri korienkoch hlavy. Zvyšok účesu dotvarujete za pomoci hrebeňov a kief, kovových Pinet a trochy zručnosti. (Tam, kde chcete urobiť prechod z objemu do vlny, tam umiestnite sponku a intenzívne češte. Pineto potom odstráňte a vlasy nalakujte lakom.)

Svadobné účesy sa závojom

Klasika, ktorá nikdy nesklame
svadobne ucesy so zavojom

Účesom, ktorý možno nosiť spolu so závojom a ktorý zrejme nikdy nevyjde z módy je klasický drdol. Zabudnite ale na ten vysoko posadený. Namiesto toho ho umiestnite do tyla. V závislosti na vašej povahe môže ísť o hladký drdol, ktorý bude oslňovať svadobčanov svojím dokonalým leskom. Vhodné sú ale aj vytiahnuté pramienky okolo tváre, alebo kvetinové aranžmány okolo napojenia závoja.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *