Kokosový olej na vlasy: Poznáte jeho najlepšie účinky?

Ak pri príprave exotických jedál používate kokosové mlieko, možno ste hľadali kokosový olej. Ten sa síce v niektorých prípadoch môže používať pri varení, ale častejšie sa používa na kozmetické účely. Dá sa z neho vyrobiť kokosová maska na vlasy? A ako často by sa mal používať?

kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je v posledných rokoch veľmi populárny. Okrem toho, že má príjemnú kokosovú vôňu, môžete s ním robiť veľa vecí. Niektorí ľudia si ho prevaľujú v ústach, pretože chcú podporiť detoxikáciu organizmu a zdravie zubov a ďasien. Iní ho používajú namiesto pleťového a telového mlieka. A potom sú aj takí, ktorí si ho aplikujú priamo do vlasov.

Keďže na tomto svete je stále čo sa učiť, určite nie je na škodu zistiť si o kokosovom oleji čo najviac užitočných informácií, ktoré vám pomôžu vyťažiť z jeho používania čo najviac.

Ak ste pripravení, môžeme začať.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Najlepšie účinky kokosového oleja na vlasy

Aplikácia kokosového oleja na vlasy môže mať mnoho pozitívnych účinkov, ktoré môžu podporiť zdravý a upravený vzhľad.

Medzi jeho najväčšie výhody patrí zníženie vypadávania vlasových bielkovín. V dôsledku toho môžu byť vlasy hydratované, silné, lesklé a odolné. Aplikácia kokosového oleja na vlasy môže tiež znížiť poškodenie vlasov pred a po umytí.

Môže vám tiež ponúknuť:

Niektoré zdroje tiež uvádzajú, že kokosový olej na vlasy môže čiastočne chrániť pred UV žiarením. Aplikácia tohto oleja na pokožku hlavy môže tiež znížiť výskyt lupín.

Nevýhody kokosového oleja

Kokosový olej sa považuje za bezpečný, takže väčšina ľudí s ním nemá problém. Ak ho však budete používať nadmerne, môže spôsobiť nežiaduce usadeniny na vlasoch a pokožke hlavy. To potom môže spôsobiť, že vaše vlasy a pokožka budú mastné a matné. Týmto rizikom sú ohrozené najmä jemné a slabé vlasy.

Ako správne používať kokosový olej na vlasy?

Kokosový olej sa môže používať ako kondicionér. To znamená, že po umytí vlasov nanesiete kokosový olej na končeky a dĺžky a necháte ho pôsobiť niekoľko minút. Ďalej sa z kokosového oleja tradične vyrába maska na starostlivosť o vlasy, ktorá sa používa približne raz týždenne.

Ak máte suché a poškodené vlasy, je dobré naniesť kokosový olej na vlasy tesne predtým, ako si ich idete umyť. Takto by malo dôjsť k menšiemu poškodeniu počas umývania. Ak máte problematickú pokožku hlavy, môžete olej aplikovať aj na ňu. Opäť odporúčame urobiť to aspoň niekoľko desiatok minút pred plánovaným umývaním.

kokosový olej účinky vlasy

Recept na masku z kokosového oleja

Budete potrebovať: 2 polievkové lyžice kokosového oleja, 1 polievkovú lyžicu medu

Zmiešajte obe zložky a zmes naneste na vlasy. Prikryte uterákom alebo kúpacou čiapkou a nechajte masku pôsobiť aspoň 20 minút. Potom si vlasy umyte tak, ako ste zvyknutí.

Ďalšie tipy, ako mať dlhé a zdravé vlasy

Starostlivosť o vlasy je veľmi dôležitá, ale nemali by ste podceňovať význam dobrej vnútornej výživy, bez ktorej vlasy, pokožka a nechty nebudú mať dostatok živín pre svoj normálny vzhľad a rast. Z tohto dôvodu je dobré vyskúšať dlhodobé používanie prírodných doplnkov výživy na vlasy, ktoré obsahujú komplex niekoľkých dôležitých látok.

Na etikete vždy hľadajte tieto údaje:

A mnoho ďalších.

Pri umývaní vlasov používajte aj šetrnejšie prírodné šampóny a kondicionéry bez sulfátov, ktoré obsahujú kofeín, extrakt z mäty, konope a aloe vera, kurkumu a ďalšie látky.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *