L-cysteín na vlasy: Aké sú jeho účinky?

Vlasy potrebujú na svoj rast správnu vnútornú výživu, ktorá im dodáva dostatok energie. Okrem bežných vitamínov vlasom prospieva aj príjem aminokyselín, ktorých názvy možno ešte nepoznáte. Jednou z nich je L-cysteín. Viete, aké výhody vám jeho užívanie môže ponúknuť?

L-cysteín na vlasy

Všetci vieme, že vitamíny skupiny B, vitamín E a vitamín C sú veľmi dôležité pre udržanie normálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky. Tí, ktorí to vedia, si tiež pamätajú, že je dobré užívať prasličku, žihľavu a pivovarské kvasnice. Keď však príde reč na aminokyseliny, zrazu strácame pevnú pôdu pod nohami a na žiadnu z nich si nedokážeme spomenúť.

Možno ste sa tiež pozreli na etiketu doplnku na rast vlasov a netušili ste, prečo je dobré mať v zložení L-cysteín.

Preto vám o ňom v nasledujúcich odsekoch povieme všetko dôležité.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Čo je to L-cysteín?

L-cysteín je aminokyselina, ktorá môže zvýšiť rýchlosť rastu vlasov. Z tohto dôvodu sa pomerne často pridáva do výživových doplnkov na podporu ich rastu, hustoty a upraveného vzhľadu.

V porovnaní s mnohými inými je cysteín neesenciálna aminokyselina. Okrem toho pomáha zásobovať vlasy sírou, ktorá je dôležitá pre ich pevnosť.

Najlepšie účinky L-cysteínu

Medzi najlepšie účinky L-cysteínu patrí podpora rastu a pevnosti vlasov. Vlasy tak získavajú lepšie podmienky na rast do maximálnej dĺžky. V neposlednom rade L-cysteín na seba viaže železo a zinok, takže môže pomôcť obmedziť nadmerné vypadávanie vlasov, ktoré trápi veľké množstvo žien.

Najlepšie zdroje v potravinách

Cysteín sa prirodzene nachádza v mnohých potravinách, najmä v tých, ktoré sú bohaté na bielkoviny.

Ale objavíme ho aj v týchto potravinách:

  • Srvátka
  • Cibuľa
  • Cesnak
  • Brokolica
  • Ovos

L-cysteín účinky zdroje užívanie

Ako ho najlepšie užívať?

Hoci existuje veľa prírodných zdrojov cysteínu, najlepšie urobíte, ak ho skombinujete s inými látkami, ktoré sa tradične spájajú s podporou rastu vlasov, výživy pokožky a normálneho stavu nechtov. Takto dosiahnete skutočne optimálny výsledok.

V ideálnom prípade by mal mať dobrý doplnok stravy s L-cysteínom v zložení aj:

A mnoho ďalších látok, ktoré podporujú silu, lesk a rast vlasov. V neposlednom rade môžu obsiahnuté antioxidanty prispievať aj k pomalšiemu starnutiu buniek.

Aby však bola starostlivosť o vaše vlasy skutočne kompletná, nemali by ste vynechať používanie kvalitných kozmetických prípravkov. To znamená, že by ste mali venovať zvýšenú pozornosť aj výberu šampónu a kondicionéru.

Najlepšie sú tie s prírodnými zložkami, ktoré neobsahujú sulfáty, ale sú doslova nabité prospešnými látkami vrátane kofeínu, konopného extraktu, extraktu zo žihľavy, šťavy z aloe vera, panthenolu a mnohých ďalších.

Ak k tomu všetkému pridáte pravidelné zastrihávanie poškodených končekov a správnu starostlivosť o vlasy, ktorá by mala zahŕňať šetrné farbenie a minimálny tepelný styling, čoskoro uvidíte prvé pozitívne výsledky svojho úsilia.

porovnanie prípravkov na vlasy 💡 Porovnanie TOP 10 prípravkov na podporu rastu zdravých vlasov

✅  aké prípravky naozaj obsahujú účinné látky?
✅  skúsenosti ostatných
✅  porovnanie cena / výkon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *